Wątek dotyczący artykułu

Trudna sytuacja Wybrzeża Gdańsk. Ratunkiem liga zawodowa?

Po porażce w Elblągu szanse Wybrzeża na awans do PGNiG Superligi są już minimalne. Gdańszczanie nie poddają się jednak. Zbigniew Trzoska przyznał, że gdyby była taka możliwość, klub znad morza będzie chciał dołączyć do ligi zawodowej.

przeczytaj cały artykuł

Petrochemia

Zamknięcie ligi NIE. Sory, ale robienie czegoś na wzór NBA to jakieś nieporozumienie chociażby z uwagi na frekwencje.
AWANS przy zielonym stoliku już taki łatwy do osądu nie jest, w końcu mówimy o rozwoju.. Z całym szacunkiem dla Legionowa... ale czy ich obecność powiedzmy przez 10 lat zrobi coś dobrego dla piłki ręcznej? Zmieni ligę na lepsze? Jeżeli chcemy mieć drugą (małą) bundeslige to potrzebne jest Wybrzeże, Śląsk, Anilana, Warmia Olsztyn, Poznań, Warszawianka. Może jakaś drużyna z Krakowa/Katowic? Nie chce zabierać małym ośrodkom piłki ręcznej, bo sam Płock wielki nie jest... Potrzebna jest nam frekwencja na halach. Przynajmniej na 5 drużyn powinno chodzić po 3000 widzów. I tutaj posiłkuje się artykułem zatytułowanym "Dobra frekwencja na polskich halach na zakończenie roku" a w nim znalazłem... tragedia. Gdyby oba największe ośrodku grały u siebie byłoby lepiej... ale przecież nie o to w tym chodzi... 7500 widzów w całej kolejce!!! Przecież to jest tragedia!!! Z czym do ludzi? Średnia 1240. Gdyby Wisła grał u siebie i założyłbym taką samą frekwencję jak w Kielcach (3500) to dodać trzeba 2400 widzów, co daje nam 10 000 ludzi i średnią na poziomie około 1600 widzów. Przecież jak jest święta wojna w Kielcach czy w Płocku to jest 50% ludzi, którzy przyszli na żywo oglądać całą kolejkę najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Polsat jest zły, bo nie pokazuje piłki ręcznej, nie da impulsu do rozwoju.. W Polsacie siedzą mądre głowy, robią kalkulacje, sprzedają reklamy i tu nie ma co się dziwić i gniewać bo oni prowadzą firmę, a nie pomoc potrzebującym. Nie jestem przeciwnikiem ligi zawodowej, jej utworzenie może dać impuls. Mocna liga jest stworzona przez mocne kluby z wypełnioną halą. Tak jak w Bundeslidze ze średnią frekwencją 4500 ludzi na mecz. Na Kiel chodzi po 10 000 ludzi, czyli tyle ile na naszą całą kolejkę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibic Warmii

A ja jestem za tym, żeby nawet całą ligę tworzyły takie ośrodki jak Legionowo, bo przynajmniej im się chce. To nie ma być liga na pokaz w której grają same drużyny z dużych miast, bo większość z tych miast ma piłkę ręczną najwyraźniej gdzieś (vide Warszawa). Zresztą ponad połowa klubów występująca u naszych zachodnich sąsiadów pochodzi właśnie z takich miast jak wyżej omawiane Legionowo, a nawet i znacznie mniejszych. A frekwencja? - cóż... swego czasu Olsztyn, teraz Wrocław pokazują, że każdy startuje z tego samego punktu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
into the vortex

To są trochę pobożne życzenia. Sprawdź frekwencję na meczach w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu - ogólnie jest bieda. Jako kibic Anilany chciałbym odrodzenia szczypiorniaka w Łodzi i Superligi. Ale uwierz mi - nie ma ku temu podstaw obecnie, i nie sądzę aby radykalnie zmienił to jakiś awans przy zielonym stoliku.

Co do Wybrzeża - tak jak większość uważam, że w tej chwili Gdańsk nie zasługuje na Superligę. Biedna Warmia leje ich niemiłosiernie. Próbuję przyjąć logikę zwolenników "takich" awansów do Superligi. Wychodzi na to, że sportowo Wybrzeże jest za słabe, ale jak "awansuje" to będzie kasa i wtedy wezmą zawodników z Warmii czy Elbląga - no trochę absurd. Gdyby jeszcze do tego zamknąć superligę to na moje oko rozgrywki w I i II lidze tracą sens, a dziesiątki młodych zdolnych chłopaków może poważnie zastanowić się nad sensem dalszej kariery.

Ta LZ to twardy orzech do zgryzienia - bo ewidentnie widać, że nie będzie więcej niż 7-10 zespołów w formie SA z obecnej Superligi. Jeśli związek się uprze to faktycznie możemy mieć dziwny skład Superligi w przyszłym sezonie. Ktoś tu pisał o Spójni Gdynia, Meblach Elbląg, Wybrzeżu. Do tego obecne SA: Gwardia, Zagłębie, Płock, Szczecin + pewnie Azoty, Vive, Górnik. Zastanawiam się wtedy jak rozwijać się będzie handball w Piotrkowie, Olsztynie, Kwidzynie (jeśli potwierdzi się, że nie wystartują w LZ), Legionowie i wielu innych ośrodkach, jeśli okaże się, że liga będzie zamknięta lub awans będzie opierał się tylko na przesłankach ekonomicznych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.