Wątek dotyczący artykułu

Świetne widowisko w Tarnowie. Obrońca tytułu wciąż z zerowym dorobkiem!

W drugim podejściu do spotkania Unii Tarnów z leszczyńskimi Bykami górą okazali się gospodarze, zwyciężając 48:42. Do triumfu poprowadzili ich trzej prowadzący pary: Madsen, Bjerre i Kołodziej.

przeczytaj cały artykuł


Marlon

Ależ to był piękny mecz!! Mnóstwo emocji, sporo mijanek (jak na Tarnów) i wspaniałe zwycięstwo Unii! Kołodziej, Madsen i Bjerre praktycznie bezbłędni. Ten pierwszy miałby komplet, ale trochę zbyt szybko chciał objąć prowadzenie w biegu z Nickim i Zengotą, wyszedł na pierwsze miejsce, ale na prostej docisnęli go do bandy i musiał zamknąć gaz. Po biegu Janusz przeprowadził z oboma rywalami rozmowę wychowawczą :) Pięknie za to zrobił Pedersena w ich pierwszym biegu, jakby to jechało dziecko a nie Nicki. Madsen też bardzo pozytywnie, pokonał Pawlickiego jak małego chłopca - przez trzy okrążenia wchodził mu pod łokieć i jechał w kontakcie, a na ostatnim kółku wyniósł się na dużą, napędził i zrobił go jak chciał na ostatnim łuku po zewnętrznej. Bjerre też bardzo pozytywnie, wytrzymał w kluczowych momentach - zwłaszcza bieg 12 był bardzo ważny. W ostatnim wyścigu lało już naprawdę mocno, więc kolejność ułożyła się na pierwszym łuku, była jazda tylko przy krawężniku - Krasnal jechał z trzeciego czy czwartego pola i już nic nie mógł zrobić.
- - -
Cenne punkty dorzucił też Rempała (zwłaszcza te biegi na 4-2 i 5-1 z Januszem były bardzo ważne!!). Świder był wolny, ale Kildemanda, Smektałę i Kaczmarka objechał - czyli zrobił to, co do niego należało. Musi jednak popracować nad szybkością sprzętu - choć w tym biegu, gdzie ledwie zdążył na start przez awarię motocykla, wiózł przez jedno okrążenie na 5-1 Pedersena, a potem też nie odstawał od niego aż tak mocno. Ogółem było nieźle - trochę szczęsliwie, ale okej. Pamiętajmy, że w pierwszej odsłonie piątego biegu też wiózł za plecami Pawlickiego.
- - -
Po Michelsenie spodziewałem się więcej - ale pamiętajmy, że w pierwszym biegu miał upadek na prostej, kiedy został brutalnie skoszony przez tego narwanego Musielaka i koziołkował praktycznie przez pół prostej!! Musielak skosił go na wyjściu z łuku, a Michelsen doleciał aż pod pola startowe!! Mimo braku punktów dobrze zaprezentował się też niespełna 18-letni Rolnicki. W dwóch biegach tracił pozycje na dystansie - w 12 nawet przez moment wiózł Kildemanda na 5-1. Lepsza jazda na trasie i będziemy mieli z niego pociechę.
- - -
W Lesznie: bardzo dobrze pojechali Nicki i Zengota. W tym biegu z Kołodziejem trochę go przyblokowali, ale w granicach sportu (nie mam o ten bieg pretensji). Za to atak Musielaka zasługiwał na CZERWONĄ KARTKĘ. Presja widać niszczy tego zawodnika - najpierw kradzież startu, potem brutalny, chamski i niesportowy atak na Michelsena gdzie JEDYNYM celem było wsadzenie go w dechy. Później jeszcze taśma w biegu ze Świderskim (sic!). Ktoś powinien zająć się głową tego człowieka, bo zbyt dobrze to nie wygląda.
- - -
Młody Pawlicki - na próbie toru pajacowanie na jednym kole, a potem bida z nędzą. Prowadził w pierwszej odsłonie pierwszego biegu, prowadził przez 3/4 powtórki, a i tak trójki nie przywiózł. Potem widać było bojaźń na pierwszym łuku, kiedy odpuścił Bjerremu i Świderskiemu, a atakując tego ostatniego po dużej zanotował uślizg (Świderski się wynosił na dużą i nie było już miejsca na zewnętrznej).
Kildemand - następny gwiazdor. Wygina się na łuku poniżej kierownicy, ale więcej w tym efekciarstwa niż efektywności. Ale trzeba mu oddać, że w 13 biegu pojechał jak szatan i przemknął między bandą, a Świderskim, który ewidentnie zamykał mu tamtą ścieżkę i zasługiwał może nawet na upomnienie czy kartkę.
Ogółem FANTASTYCZNE ZAWODY!! Pokazaliśmy miejsce w szeregu gwiazdorom z Leszna oraz im kibicom, którzy przez ostatnie miesiące wyzywali mnie tu od najgorszych. Brawo UNIA! Jeszcze Jaskółki nie zginęły!
PS Ciekawe co powie Skórnicki - pewnie znowu media niedobre, sędzia, tor i klimat w Tarnowie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.