Wątek dotyczący artykułu

Znamy skład reprezentacji Polski na Ligę Światową. Stephane Antiga da szansę młodzieży

Stephane Antiga wybrał 21 zawodników, którzy będą walczyć w barwach reprezentacji Polski w rozgrywkach Ligi Światowej. Biało-Czerwoni mają zapewniony udział w turnieju finałowym.

przeczytaj cały artykuł

Paweł Włoszek

No nareszcie Muzaj i Lemański. Powinni pograć sobie w LŚ bo i tak finał mamy w Polsce. A Muzaj przy dobrym występie w LŚ ma moim zdaniem dużą szansę na Igrzyska. Wszak to drugi atakujący i drugi punktujący plusligi i sądzę, że w kadrze takich Francuzów, Serbów, Bułgarów czy nawet może Włochów by znalazł. Więc mam nadzieję że się pokaże z dobrej strony i skończy się to lansowanie Konarskiego, który nigdy wielkim graczem nie był i nie będzie (w ZAKSIE by nie grał gdyby na 100% zdrowy był Bociek).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kris73

Dobrze, że ich sprawdzi. Ale igrzyskami bym się na razie nie przejmowała. Niech tam najpierw awansują, co wg mnie nie jest wcale pewne. Owszem teoretycznie reprezentacja nie wygląda źle, ale tak naprawdę to może ze 2-3 zawodników grało do końca dobrze, 1 świetnie, a reszta to kontuzja, brak formy lub wahania. Czy się ceni Antigę czy nie, nie jest cudotwórcą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Łukasz Szulowski

Nie ma co przesadzać też w drugą stronę :) Bo jak to dokładnie przeanalizujemy to nie jest tak źle. Kurek grał praktycznie do końca super -zabrakło prądu. TO kwestia odświeżenia zawodnika. Dalej - można mówić że rozgrywający to problem ale Grzesiu Łomacz w tym sezonie był aż do bólu solidny a w niektórych meczach wręcz bardzo dobry. Kubiak -klasa światowa. TO samo Zator. Środek - Bieniek się specjalnie w tym sezonie nie nagrał, w Kielcach chyba brakowało mu trochę motywacji więc na pewno jest głodny gry wreszcie o wysoką stawkę. Drugi środkowy -mamy spory wybór. Okaże się jeszcze że Blain doprowadzi Mike do super formy( wiem teraz to się może wydawać mało realne ale spokojnie Igrzyska są w sierpniu) i się okaże że naprawdę nie jest źle. Jedyne co mnie martwi to stosunkowo młody wiek naszej kadry. Przydałby się jeszcze jakiś przyjmujący doświadczony, który wszedłby na 2 piłki i uspokoił przyjęcie ale trzeba pamiętać że po odejściu winiara wlazłego, igły, gumy , czas gra na korzyść tej grupy i z sezonu na sezon będziemy rośli w siłę

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Kris73

Nie przesadzam, tylko zalecam ostrożność w wysyłaniu siatkarzy do Rio i nie przejmowaniu się zapewnieniami, że musimy tam pojechać.
A analizując tak dokładnie: Nie narzekam na rozegranie Łomacza i jego tez miałam na myśli mówiąc o niezłym całym sezonie, ale trochę się zaniepokoiłam informacją, że pod koniec sezonu grał z urazem, Drzyzga - mimo całej sympatii - jest na razie zagubiony. Dwaj libero ok. No ale środek: Nowakowski nie gra od PŚ, Kłos w kratkę, Bieniek po urazie, tylko Możdżonek przegrał spokojnie i równo cały sezon, ale czy on da radę przez cały turniej pociągnąć grę 2. Przyjęcie: tylko Kubiak, bo Mika faluje i to już ponad rok, poza tym pod koniec też się ciągle leczył, Buszek stał w kwadracie nawet bardziej niż w Resovii, no i nie wiem już czy Szalpuk czy Bednorz pojadą, ale mimo talentu to nie są jeszcze pewni, ograni w reprezentacji zawodnicy. Atak: tu też już wszystko napisano, może mam lepsze zdanie od wielu kibiców o naszych atakujących, ale Kurek jest zajechany, a Konarski miał "rozgrywacza" na innym poziomie niż w reprezentacji.
To może odpalić, ale nie musi. I gdybanie, że zostaną doprowadzeni do super formy na IO będzie "nieszczególne", jeśli tam się nie zakwalifikują.
Oczywiście co innego przyszłe sezony.

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz Szulowski

Ja też uważam że nie wolno nikogo lekceważyć. TO jest sport i różnie może być. Reprezentacje Kanady i Australii to uznane zespoły. Aczkolwiek trzeba pamiętać że siatkarze to nie roboty i większość reprezentacji ma podobne problemy po zakończonym sezonie. Kurek to nie jest amator tylko sportowiec i nawet jak został zajechany w sezonie to nie będzie wracał do dyspozycji fizycznej pół roku tylko góra miesiąc. Antiga nie jest ślepy i chłopaka wyświeży, tak aby na turniej kwalifikacyjny pojechał na resztkach formy. Nie możemy budować formy na ten turniej-musimy go po prostu przejść. I tylko dlatego też mam minimalne obawy. Ligę Światową może i bedzie grał mniej, natomiast trzeba będzie wtedy znów bardzo mocno przycisnąć i przydusić na treningach zawodników po to aby na rio wypaliło. Czasem mam wrażenie że niektórzy myślą że zawodnikom trzeba dawać odpoczywać a ze świeżością przyjdzie forma. Ze świeżością przyjdzie tylko możliwość zaczęcia robienia podstaw pod tą formę. Czy ktoś jest zajechany czy nie na około 6 tygodni przed Rio i tak całą kadrę czeka ostry zapierdziel. Zmęczeniem się akurat nie ma wgl co przejmować. Mamy młodą kadrę, która spokojnie pod tym względem da radę :)

| Odpowiedz
blokuj
Kris73

Tak zgadzam się i nie twierdzę, że nie dadzą rady, zwróciłam uwagę tylko na pewne problemy. I nie będę powtarzać za większością, że na pewno awansujemy, i że jako mistrzowie świata musimy. Nic podobnego. Mistrzami zostaliśmy 2 lata temu, to długi okres i niekoniecznie nimi będziemy za 2 lata i trochę.
Co do odpoczynku Kurka, to przepraszam, ale ile odpoczął: kilka dni??? Przecież grał/trenował całe lato prawie, znowu z kilka dni przerwy i klub, gdzie dopiero po nowym roku zdarzyły mu się odstępy między meczami tygodniowe poświęcone na treningi. O jakim odpoczynku mówimy. A sztab tego miesiąca na "wyświeżenie" Kurka i innych zawodników nie ma, bo rozgrywki skończyły się 26 kwietnia - finały, turniej zaczyna się 28 maja co prawda, ale mamy przecież Memoriał, który "koniecznie" należało wrzucić przed dość ważnym turniejem, a 3 tygodnie po zakończeniu sezonu. Ktoś tam musi wejść na boisko.

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz Szulowski

Ale to że zawodnicy są na zgrupowaniu kadry to nie znaczy że nie mogą odpocząć. Nawet jak zawodnik jedzie sobie na wakacje i powiedzmy nie pojawia sie w klubie dłuższy czas to i tak nie może sobie pozwolić na dłużej niż dosłownie kilka dni nic nie robienia. Kluby dają takim delikwentom rozpiski żywieniowe, treningowe aeorobowe i siłowe i po tygodniowym odpoczynku zaczyna się robota po to aby przyjechać na zgrupowanie klubowe już w miare dobrej formie. Dłuższy niż kilkudniowy odpoczynek nie byłby w tym momencie wskazany z treningowego punktu widzenia. Wiele osób które nie miały styczności ze sportem myśli właśnie że takie "nic nie robienie" to najlepsza metoda odpoczynku. Najszybciej organizm regeneruje się paradoksalnie wykonując dalej ćwiczenia, tyle że ćwiczenia o mniejszej intensywności niektóre wręcz nazywane są regeneracyjnymi ;) Tak naprawdę ten czas (te kilka dni urlopu)jest bardziej potrzebny głowie zawodnikom, żeby ten czas spędzili z rodziną, dziećmi. W tym momencie treningi nie będą aż tak obciążające, będą służyły podtrzymaniu jako takiej dyspozycji i szybszej regeneracji zawodników aniżeli jakby siedzieli w domu na przysłowiowych 4 literach (do tego dochodzą zabiegi odnowy bilogicznej, jakieś terapie fizjoterapeutów ). Problem w siatkówce jest inny. Bywają często tak absurdalne turnieje jak np Puchar Świata i gra sie jakies 11 meczy w 15dni , nie ma czasu na regeneracje itd- to wtedy wiadomo jest problem. Sezon ligowy w którym dochodzą przeloty itd, zbyt duże natężenie meczów. Ale miesiąc pod okiem sztabu szkoleniowego, przygotowania w jednym miejscu ze specjalnie dobraną dietą i wszystko czego potrzeba na miejscu ;) ? Antiga sam mówił w wywiadach że nie będzie budowania formy na turniej w Tokio zawodnicy mają go dojechać tak jakby na formie wypracowanej w klubie. A to znaczy że treningi będą poświęcane zgraniu i wyświeżeniu

| Odpowiedz
blokuj
GB1977

Jeśli uwazasz że Muzaj jest lepszy od Atanasijevicia i Starovicia oraz Zajcewa i Vettoriego to proponuje zaczac ogladac lige włoską ;) Maciek mial swietny sezon i am nadzieje ze powalczy o Rio, ale nie wywyższajmy chlopaka ;) Co do przepisow-do Rio jedzie 12 zawodnikow, czyli JEDEN libero(w razie kontuzji zastepuje go przyjmujacy, jak kiedys Bąkiewicz) oraz trzech srodkowych, czyli pewnie Klos,Nowakowski i Mozdzonek lub Bieniek ;)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.