Wątek dotyczący artykułu

Pogoń Baltica - MKS Selgros: Szczecinianki rozbiły obrońcę trofeum i wróciły do gry o tytuł

Pogoń Baltica Szczecin w rewanżowym spotkaniu rozbiła mistrza Polski MKS Selgros Lublin 29:17, wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Dwa następne mecze odbędą się już w Lublinie.

przeczytaj cały artykuł

OSKAR_B

Takie moje małe obserwacje po 2 meczach. Będę pisał w punktach, bo mam kilka słów refleksji:
1)Nie wiem co to za komentator, komentował wspólnie z Nowińskim, ale ten gość nie ma elementarnej wiedzy na temat żeńskiej piłki ręcznej. To mówienie Selgros to, Selgros tamto irytujące na maxa. Dlaczego ten pseudo-redaktorek nie mówił Baltica to, Baltica tamto? Drużyna z Lublina to MKS, a że w nazwie jest też sponsor tytularny to nie znaczy, że pan jakiś tam ma reklamować ich produkty. W ogóle ten pan nie miał nic ciekawego do zaoferowania, widać, że słabo znał nazwiska, sytuację w zespołach. Redaktor Rojek w duecie z Nowińskim trzymali zawsze swój stały, dobry poziom i za to ich ceniłem. Ten pseudo-redaktorek powinien trafić do TVP. Świetnie by się odnalazł z Dębowskim i Iwańskim w jednej redakcji sportowej, co też na piłce ręcznej znają się bardzo słabo.
2)Widać, że Jessica niestety jest myślami jest już w Odense. Jednak wierzę w jej profesjonalizm i chęć zakończenia przygody z polską Superligą ze złotem na szyi.
3)Sędziowie Wojdyr-Kaszubski- lepiej nie mówić. Widać było, że jakoś z Gdańska im bliżej sercem do Szczecina. Choć o poziomie sędziowania w Polsce nie ma co mówić, leśne dziadki ze związku lubią promować ich czy słynne siostry-bliźniaczki co niestety, ale nie wiem czy te pseudo-duety potrafiłyby bez kardynalnych błędów poprowadzić spotkanie reprezentacji dwóch gimnazjów sportowych. O wyższym poziomie już nie wspomnę.
4)Edyta Charzyńska-trochę za dużo błędów dziś, ale biorę poprawkę, że Edyta w porównaniu do koleżanek Kozimur czy Szarawagi zawsze wkłada bardzo dużo serca w grę i gra dopiero pierwszy poważny sezon w Superlidze, trzeba wybaczyć i życzyć jej dwóch dobrych meczy na Globusie, bo dziewczyna naprawdę ma potencjał i ,,serducho" do gry.
5)Brawa dla bramkarek obydwu zespołów. Weronika-świetny mecz w sobotę, Ada Płaczek-świetny mecz dzisiaj, a Kati dalej trzyma poziom i bardzo liczę, że przynajmniej na jeszcze jeden sezon zostanie w Lublinie.
6)Brawo za dzisiejszy mecz dla młodej Karoliny Kochaniak z Pogoni. Pierwszy raz widziałem dziewczynę w akcji, ale naprawdę widać potencjał.
7)Tu duży minus, mimo dobrej gry w dzisiejszym meczu dla Darii Zawistowskiej. Te jej pady i ,,symulki" to przypomniały mi sceny z filmów akcji klasy ,,C", gdzie bohater leży na ziemi zanim nabój zostanie wystrzelony z pistoletu. Nie tędy droga, pani Dario jest pani piłkarką ręczną, a nie aktorką serialową. Piłka ręczna to nie sport dla symulantów, a dla twardych graczy.
8)Minus, może nie tak duży, ale jednak dla Oli Zimny. Za często atakuje ta zawodniczka twarz rywalek i jej w przeciwieństwie do Zawistowskiej, piłka ręczna za często myli się z MMA. Twarda gra-tak, ale fair bez głupich, chamskich faulów. Jednak tu chciałbym dodać, że Ola bardzo dobrze rzuca karne, ma silny rzut z II linii i ma naprawdę duży potencjał, aby juniorską reprezentację Polski w przyszłości zamienić na pierwszą reprezentację. Tylko trzeba wyeliminować z gry te głupie i chamskie faule, bo co za pożytek ma zespół z zawodniczki łapiącej często ,,2".
9)Bardzo duży plus dla Brazylijki Moniky B. z Pogoni-świetny transfer, bardzo silna zawodniczka, przebojowa z bardzo dobrym rzutem z II linii, z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, fajnie, że w następnym sezonie dalej będzie ją można oglądać na parkietach Superligi.
10)Plus za sobotni mecz dla Kristy Repelewskiej. Ja zawsze byłem zdania, że po odejściu Doroty Małek jest to najinteligentniej grająca zawodniczka w Superlidze. W grze Kristy nie ma nigdy przypadku i to naprawdę się chwali.
11)Plus dla Marty Gęgi z MKSu, a także Patrycji Królikowskiej z Pogonii za to, że w dwóch ostatnich meczach pokazały, że zawsze są mocnymi punktami swoich zespołów.
12)Plus dla zarządu Pogoni, że w zimie zrobił tak świetny transfer jak Moniky B. Co ciekawe zawodniczka przed podpisaniem kontraktu była testowana przez klub. Pełen profesjonalizm!
13)Minus dla zarządu MKSu za brak transferów w momencie kontuzji Iwo Niedźwiedź. Pogoń i Vistal sprowadziły z Brazylii bardzo dobre zawodniczki, a nikt w Lublinie nawet nie pomyślał, aby wzmacniać osłabiony kontuzją Iwo Niedźwiedź zespół. Niebywałe i ,,mega-nieprofesjonalne"!!!
14)Fajnie, że Pogoń grała do końca. Zwycięstwo w niedzielę należało im się jak psu buda, ale od 40 minuty kiedy ekipa lubelska zobaczyła, że nic nie gra, odpuściła. Może to nieprofesjonalne, ale w piłce ręcznej trzeba siły oszczędzać, kontuzje się zdarzają, więc może nawet lepiej, że zimny prysznic był w takim wymiarze.
15)Ja mimo wszystko wierzę, że na Globusie, 2 zwycięstwa odniesie MKS i złoto zostanie w Lublinie. Wiadomo, Pogoń-trudniejszy przeciwnik niż Vistal przed rokiem, ale jednak oprócz Moniki Głowińskiej w Pogoni jest za mało doświadczonych zawodniczek, aby z precyzją killera doprowadzić swój plan do końca i zakończyć sezon ze złotem na szyi.
16)Obojętnie jak sezon się skończy, w Lublinie trzeba zrobić rewolucję kadrową, może faktycznie zatrudnić osobę dużo bardziej doświadczoną niż Sabina Włodek jako trenera i wreszcie zarząd musi profesjonalnie zarządzać klubem.
17)Pogoń moim zdaniem dzięki świetnemu zarządzaniu klubem przez prezesa Mańkowskiego i pracy trenera Struzika do upragnionego złota dojdzie. Ja wierzę jako kibic MKSu, że nie w tym sezonie, ale zespół Pogoni rozwija się wręcz modelowo i dalej przy takiej stagnacji jaka jest w Lublinie kwestią czasu jest kiedy to Pogoń będzie nowym mistrzem, ale nie teraz, może za rok, może za 2 lata.
18)Kończąc, moim zdaniem niezwykłe doświadczenie i tak zwane ,,sportowe cwaniactwo" lubelskich zawodniczek jeszcze w tym sezonie starczy na mistrza dla Lublina, ale tak jak pisałem punkt wyżej, w następnym sezonie, może być przy braku wzmocnień i profesjonalizmu zarządu, bardzo, bardzo źle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
malutkaa

tak jak jest drukarnia tak sa sklepikarze. nie wiem czemu sie dziwisz ze gosciu mowil selgros to co moze mial mowic montex? haha. selgros to selgros. pod taka nazwa gracie. jest spr pogon baltica szczecin i jest mks selgros lublin. widzisz roznice? brawo!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.