Wątek dotyczący artykułu

Organizm Krystiana Rempały będzie pobudzany. Walka może potrwać kilka tygodni

Optymistyczne wieści napłynęły ze szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie wciąż trwa walka o życie Krystiana Rempały. Organizm 18-latka będzie pobudzany specjalną metodą, lecz na rezultaty trzeba będzie czekać nawet kilka tygodni.

przeczytaj cały artykuł

mario.s.

Witam panstwa. Czy wiecie moze, czy ktos zainteresowal zbadaniem tego kasku ? Bo jezeli to wada konstrukcyjna albo wadliwy material, ktory rozerwal sie w chwili uderzenia, to lepiej zeby nikt wiecej nie uzywal czegos takiego.
Bo zeby Krystian zle zapial pasek, w to nie uwierze, ci chlopcy od dzieciaka uczulani sa na sprawy bezpieczenstwa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
saxon

Pisałem obszernie w poprzednim swoim poście na temat kasku:

saxon 1 h 3 min

Niestety życie toczy się dalej....
Wczoraj i dziś zawodnicy ROW i Tarnowa jeździli lub będą jeździć normalnie w ligach zagranicznych...
A co do kasku to od wczoraj długo weryfikowałem ten fakt i wygląda na to, że w pierwszym motorze nie była przykręcona maneta gazu i chłopak zjechał zrezygnowany na trawę 30 sek przed startem rozpinając kask. W tym czasie jednak mechanik (niektóre źródła podają, że tata) zdążył jednak podstawić drugą furę i zaaferowany zawodnik podjechał pod taśmę...
Jeśli to prawda, to mimo iż przypadki sie zdarzają - ten był nieprawdopodobny, bo myślę, że zawodnik nie zapina kasku raz na tysiąc (każdy ma specjalne procedury przedstartowe) albo i rzadziej, a tu jeszcze w pierwszym łuku przytrafia mu się kraksa...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
gerth

Mogłoby tak być dlatego że ten kask mu spadł niemal od razu, tak jakby był niezapięty lub zapięty bardzo luźno.
Jeśli jest jak piszesz to jest straszny, okropny pech.
W takim przypadku może warto nawet wprowadzić ZAKAZ odpinania kasku na torze (za wyjątkiem sytuacji gdy jest wypadek itp)

| Odpowiedz
blokuj
saxon

Ma sens to co piszesz, a jeszcze bezpieczniej byłoby gdyby kierownik startu był przeszkolony w tym temacie, bo chyba jeden rzut oka w tym przypadku wystarczyłby, żeby stwierdzić, że zapinka luźno wisi....

| Odpowiedz
blokuj
andre

raczej żadna wada. Czytałem wyjaśnienie Prezesa Łukasza Sady dla TVN24 "...to kierownica zaczepiła o zapięcie i dlatego kask nie był na swoim miejscu, kiedy Krystian uderzył głową w twardy tor"

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.