Wątek dotyczący artykułu

Tragiczne wieści ze szpitala. Krystian Rempała nie żyje

Tragiczne wieści napłynęły ze szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Mimo kilkudniowej walki lekarzom nie udało się uratować życia Krystiana Rempały. Zmarł w wieku 18 lat.

przeczytaj cały artykuł

Malafides

Kacper jest winny upadku, ale nie jest winny śmierci. Jemu należy współczuć, bo przeżywa traumę nie mniejszą zapewne, niż rodzice Krystiana. Z poczuciem winy będzie się borykał do końca życia, a przecież to byli koledzy, może nie bliscy, ale znali się z wielu zawodów..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Malafides

Tzn co próbujesz powiedzieć?
Winien spowodowania upadku w myśl przepisów sportu żużlowego - to chyba nie ulega wątpliwości? Umyślna, nieumyślna, czy to przez błąd czy przez sprzęt - nieważne. Ale w tym miejscu jego wina się kończy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek Polus

Jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem, to poczytaj sobie wypowiedzi zawodników, samego Jacka Rempały, Golloba, Cegielskiego i wielu, wielu innych. uważam że owe postaci są o wiele bardziej uprawnione do wydawania osądów.
Dodam, że motocykl Kacpra złapał defekt.
Chcesz coś jeszcze dodać głupiego?

| Odpowiedz
blokuj
Malafides

Ale dlaczego głupiego? To Ty nie potrafisz przeczytać mojej wypowiedzi ze zrozumieniem a plujesz jadem na kilometr. OCZYWIŚCIE że nikt nie ma Kacprowi za złe tego upadku, wiem o lince gazu. Ale Ty nie rozumiesz tego, o czym pisałem - i nie zamierzam Ci tego czytać.
Gdzie ja napisałem, że mam pretensje do Kacpra Woryny?

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
janusz antoni z Poznania

Jak na razie w żadnym oficjalnym dokumencie z tego spotkania nie ma mowy o jakimś defekcie czy nie zapiętym kasku. Bieg nr 2 został przerwany po wypadku na pierwszym łuku, a sędzia winnym przerwania biegu i jednocześnie z niego wykluczonym uznał Kacpra Worynę. Koniec, kropka.

| Odpowiedz
blokuj
Malafides

Owszem! Tylko, że nie jest rolą sędziego żużlowego badanie przyczyn powstania danego urazu. Kacper Woryna był winny spowodowania upadku, bo tak zdecydował sędzia. Ale winnym spowodowania śmierci Krystiana nie jest już młody Woryna, bo nie on był odpowiedzialny za to, czy kask był zapięty czy też nie. Jeśli kask był odpięty, to niestety ale błąd leżał gdzieś w zespole Krystiana. Jeśli kask miał wadę - wiadomo. Jeśli był zbyt duży - też wiadomo. Naturalnym jest, że w takiej sytuacji organa ścigania wszczynają postępowanie w celu ustalenia przyczyn zgonu i gwarantuję, że Kacper Woryna nijak nie będzie się przed organami ścigania tłumaczył jako winny spowodowania śmierci.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Przemek Polus

Aż zacytuję kolejnego ZNAWCĘ:
"Umyślna, nieumyślna, czy to przez błąd czy przez sprzęt - nieważne"
i takie byleco chodzi na żużel, wypowiada opinie. Nie ważne czy sprzęt? GAMONIU bez szkoły, często defekt sprzętu doprowadzał do tragedii i nikt nie miał do zawdoników pretensji. Jeżeli tak się znasz, to nie pisz nic więcej, szkoda klawiatury.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.