Wątek dotyczący artykułu

Tłumy żegnały Krystiana Rempałę (zdjęcia)

W piątek odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Krystiana Rempały. 18-latek spoczął na Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie-Mościcach. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy kibiców.

przeczytaj cały artykuł

han solo

Hm,wszyscy piszą i mówią że wypadek,że nie z jego winy,cóż na to jest paragraf 177 kk,polecam przeczytanie.tak, żużel jest niebezpieczny ale to nie znaczy że nie powinno się ponosić konsekwencji swojej nieostrożnej lub niebezpiecznej jazdy, wpakowywania zawodników w bandy,łamania ich lub doprowadzania do śmierci.zawodnicy tacy jak podersen lub jak w tym przypadku woryna i kilku innych wiedzą ze jak sie coś stanie z ich winy zamierzonej lub nie zamierzonej to nie poniosą żadnych konsekwencji bo co? bo był to wypadek ,bo nie chcieli tego,bo nie zamierzali tego? każdy z nas ponosi konsekwencje naszych czynów,niebezpiecznej lub nieostrożnej jazdy lub innych zdarzeń.tak samo żużlowcy powinni ponosić odpowiedzialność za swoje czyny,w tym przypadku nieostrożnej,brawurowej chamskiej lub niebezpiecznej jazdy.nie może być tak ze jak ktoś kogoś połamie lub w tym przypadku doprowadzi do śmierci nie jest pociągany do odpowiedzialności tylko zachowuje się jak gdyby nic się nie stało.chamstwo,brawura i niebezpieczna jazda powinny być bezwzględnie karane!!stał się wypadek, młodego chłopaka już nie ma wśród nas,a kogoś kto do tego doprowadził nie poczuwa się do winy i ludzie starają się go wybielić!! był to bez wątpienia nieszczęśliwy wypadek, ale do tego wypadku ktoś doprowadził i w tym przypadku był to woryna!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
han solo

Tak,to była ewidentnie jego wina i powinien za to odpowiadać.Doprowadził do tego ze przez jego nieostrożną jazdę ktoś się połamał.Myślę że powinny odpowiadać w takiej samej mierze również osoby odpowiedzialne za przygotowanie torów.W Tarnowie,Częstochowie,Toruniu i jeszcze w kilku innych miastach tory są bezpieczne nie ma niespodzianek czyhających na zawodników ale są takie miasta ze nie ma kolejki gdzie coś niebezpiecznego się nie dzieje

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
R2D2

Robocik podpowiada prawniku:
Na Twoje komentarze jest 212-ta parafka kk.
Pozdrawiam Prawdziwych Kibiców Śmiertelnie Niebezpiecznego Sportu...
Krystian pozostanie w pamięci na pokolenia!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
han solo

No to musisz swojego robocika przeprogramować trochę albo czytać ze zrozumieniem, bo w moim wpisie nie ma żadnych pomówień!!Proponuję również przeczytać dokładnie przytoczony przez ciebie artykuł kk ze zrozumieniem zanim się na niego lub na cokolwiek innego powołasz!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
R2D2

Racja.
Zastosowałem skrót myślowy (w czytaniu). Zapadła mi w pamięć pierwsza i ostania linijka...
Mam nadzieję że zawodnika będziemy później skazywać niż prokurator..

| Odpowiedz
blokuj
han solo

Przytaczasz artykuł kk o pomówieniach więc proszę zacytuj chociaż jedno słowo lub jedno zdanie w którym pomawiam worynę,natomiast artykuł 177 kk jak najbardziej ma tu zastosowanie.Jeżeli przeczytałeś ww artykuł to dotyczy on wypadku zamierzonego lub niezamierzonego ze skutkiem śmiertelnym.I teraz pytanie był wypadek? Był! Kto spowodował wypadek? No chyba wina jest oczywista!! że skutkiem śmiertelnym? No zakończył się śmiercią zawodnika! Zamierzony czy też niezamierzony? Wierzę że był niezamierzony!! akie są fakty przykro mi! :(

| Odpowiedz
blokuj
Stalowy

Bzdura totalna, panie "prawniku", Zawody sportowe nie podlegają pod uregulowania prawne obejmujące komunikację w ruchu lądowym. Całe Twoje wywody o kant d.... rozbić. Mówi ci coś pojęcie "kontratyp"? To poczytaj.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
han solo

Tak Stalowy,kontratyp dowodzi tylko to ze w tym przypadku może ale nie musi ponosić konsekwencji swoich działań i tylko tyle.Oczywiste natomiast jest kto spowodował ten wypadek i czym się zakończył.Według ciebie to jest bzdura według mnie nią nie jest,masz prawo mieć swoja opinię!Druga strona medalu jest taka że własnie problemem jest brak jakichkolwiek kar za brutalną,chamską i brawurową jazdę żużlowców!Zawodnicy oczywiście nie wszyscy wychodzą z założenia ze co mi tam jak kogoś połamie,wpakuje w deski skoro i tak mi nic nie zrobią bo nie mogą!Iperwszy lepszy przykład F1,po zawodach lub nawet podczas ich trwania jest komisja która analizuje różnego rodzaju kolizje, po czym jeżeli jest jakiś winowajca zostają nakładane różnego rodzaju kary. W żużlu myślę że też mogła by być taka komisja która po meczach mogła by się zbierać i osądzać różnego rodzaju przypadki! pozrawiam
ps. nie jestem prawnikiem, ale co nieco w życiu przeżyłem,i nie kieruję się emocjami tylko faktami

| Odpowiedz
blokuj
Stalowy

Co do winnego spowodowania wypadku, to nie ma dyskusji. Natomiast co do kontrapunktu, to żeby można było ukarać sportowca, to musi być spełniony jeden z czterech warunków: zawody były nielegalne, zawody odbywały się niezgodnie z regulaminem, zawodnik (poszkodowany) nie brał udziału w zawodach dobrowolnie, zawodnik (sprawca) działał w innym celu, niż cel sportowy. Który z powyższych warunków wg Ciebie wystąpił, żeby były podstawy do pociągnięcia Kacpra do odpowiedzialności karnej?

| Odpowiedz
blokuj
han solo

Stalowy, ja go nie osądzam wierzę że to co się stało było niezamierzone i nieumyślne, pewnie nie poniesie żadnych konsekwencji w związku z tym wypadkiem! ja nie feruję wyroków,natomiast prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym,a jak to się zakończy cóż poczekamy zobaczymy. Natomiast obstaję przy swoim że za niebezpieczną jazdę za połamanie kogoś czy czy świadome spowodowanie upadku zawodnika nie ważne jakie są konsekwencje tego upadku powinny być surowe kary. inaczej zawsze będą wychodzić z założenia że mogę więcej i że jak połamię kogoś czy też zabiję kogoś to i tak nie poniosę żadnych konsekwencji

| Odpowiedz
blokuj
Stalowy

Ty uważasz żużlowców za facetów ze zrytymi beretami, którzy tylko dlatego powstrzymują się przed łamaniem i zabijaniem rywali, bo są za to kary? A co do prokuratury, to wszczyna ona postępowanie z urzędu w przypadku śmierci nienaturalnej. Zarzuty mogą zostać postawione co najwyżej działaczom, lekarzom i innym służbom za jakieś niedopatrzenia itp. Może i ktoś dostanie jakąś grzywnę i to będzie wszystko. Chyba, że toromistrz przyzna się, że robił celowo dziury, a lekarz, że poświadczył nieprawdę co do stanu zdrowia Woryny.

| Odpowiedz
blokuj
han solo

Hm według mnie co niektórzy żużlowcy jednak berety maja zryte. Dziwne żeby prokuratura wszczynała postępowanie w przypadku śmierci naturalnej!!Na dzień dzisiejszy mamy w żużlu sytuację w której jak coś złego się stanie nikt za nic nie ponosi żadnej odpowiedzialności, nikt nie jest winny temu że ktoś się połamał czy też stracił życie nie ze swojej winy!!! przyjemnego oglądania następnej Korridy w wykonaniu co niektórych!!!

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.