ELEAGUE Major Boston 2018: męczarnie FaZe Clanu

W trzecim starciu ELEAGUE Major Boston 2018 w Counter-Strike: Global Offensive byliśmy świadkami bardzo zaciętej walki. Ostatecznie to FaZe Clan wyszedł zwycięsko z pojedynku z Team Liquid.

Michał Mielnik
Olof ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Olof
W 3. spotkaniu dnia podczas ELEAGUE Major Boston 2018 zmierzyły się drużyny FaZe Clan oraz amerykański zespół Team Liquid. Początek przebiegał bez problemów pod dyktando drużyny prowadzonej przez Finna "karrigan" Andersena. Na półmetku pierwszej części spotkania na FaZe pewnie prowadziło 7:1. Zdecydowanym faworytem tego meczu był europejski mix, jednak trzeba przyznać, że Liquid postawiło poprzeczkę bardzo wysoko. Szczególnie podczas końcówki pierwszej połowy, gdy ostatnie pięć rund padło łupem amerykańskiej drużyny. Ostatecznie do przerwy był wynik 8:7.

Druga część spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównania. Team Liquid pewnie wygrał rundę pistoletową, jednakże przez następne pięć rund lepsi byli zawodnicy FaZe. Gdy Europejczycy pewnie zmierzali po zwycięstwo, Team Liquid wygrało sześć rund z rzędu i wyszło na pierwsze prowadzenie w meczu. Ostatecznie zawodnicy FaZe Clan po wykorzystaniu przerwy na żądanie wygrali dwie ostatnie rundy i zakończyli spotkanie wynikiem 16:14.

Transmisję z turnieju będzie można oglądać z polskim komentarzem między innymi w telewizji na kanale Sportklub oraz na oficjalnym kanale Twitch: www.twitch.tv/gamertv_pl/.

Informacje o dostępności kanału Sportklub w twojej sieci kablowej/platformie cyfrowej znajdziesz TUTAJ.