Esport po raz pierwszy na Stadionie Narodowym. Zagrają najlepsze polskie drużyny CS:GO

Stadion Narodowy w najbliższy weekend po raz pierwszy stanie się areną zmagań esportowców. Na warszawskim obiekcie zostanie rozegrany charytatywny turniej w grę Counter Strike: Global Offensive z udziałem ośmiu czołowych polskich ekip.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Trybuny na PGE Narodowym Materiały prasowe / Trybuny na PGE Narodowym

Esportowe rozgrywki zdobywają coraz większą popularność i coraz częściej wkraczają na sceny rezerwowane wcześniej tylko dla tradycyjnego sportu. W Polsce sceną o największym prestiżu jest PGE Narodowy i właśnie tam w sobotę i niedzielę po raz pierwszy zagości esport.

W turnieju charytatywnym rozgrywanym w ramach wydarzenia Meet Point wystąpi osiem zaproszonych drużyn: Team Kinguin, PRIDE, Izako Boars, Pompa Team, PACT, Codewise Unicorns, x-kom team i Adwokacik. Z polskiej czołówki zabraknie tylko najwyżej notowanej w światowych rankingach ekipy AGO Esports.

W sobotę zostaną rozegrane mecze ćwierćfinałowe (Adwokacik - PRIDE, Team Kinguin - Izako Boars, Pompa Team - PACT, Codewise Unicorns - x-kom team), w niedzielę półfinały i finał. Obowiązujący tryb to Best of 1 - o zwycięstwie przesądzi już pierwsza wygrana mapa.

Turniej ma za zadanie wesprzeć walczącą z nowotworami krwi Fundację DKMS. Widzowie streamu będą mogli wesprzeć dowolną kwotą Fundację, a goście na stadionie zarejestrować się jako dawcy komórek macierzystych szpiku i porozmawiać z pracownikami Fundacji w punkcie informacyjnym.

Mecze transmitowane będą na platformie twitch.tv oraz Facebooku, a skomentują je znani na scenie CS:GO komentatorzy - Maciej "sawik" Sawicki, Olek "vuzzey" Kłos, Andrzej "Śledziu" Śledź oraz Mateusz "HaXem" Ogonowski.

ZOBACZ WIDEO: Cosplay sposobem na życie. "Przyjemna praca i przyjemne hobby"
Czy chciałbyś w przyszłości zobaczyć dużą imprezę esportową na Stadionie Narodowym w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×