Games Clash Masters: cztery polskie drużyny na starcie turnieju w Gdyni

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Games Clash Masters / Games Clash Masters
Materiały prasowe / Games Clash Masters / Games Clash Masters
zdjęcie autora artykułu

Games Clash Masters to turniej dla entuzjastów Counter-Strike: Global Offensive, gdzie zawalczą drużyny z Polski i z zagranicy. Pora przyjrzeć się, kto stanie do walki o pulę nagród w wysokości 90 tysięcy dolarów.

W piątek, 28 września rozpoczną się trzydniowe zmagania ośmiu zespołów Counter-Strike: Global Offensive. Ich obecność jest zasługą albo podjętej walki w turniejach eliminacyjnych, albo zaproszenia bezpośrednio od organizatorów Games Clash Masters.

Od początku czerwca do końca sierpnia 8 zaproszonych drużyn oraz ponad 100 drużyn zapisanych samodzielnie, rywalizowały w eliminacje online i offline. Najważniejsze były cztery turnieje eliminacyjne z pulą 10 tysięcy złotych każdy. Odniesienie w nich zwycięstwa dawało zaproszenie do finału odbywającego się między 28 a 30 września w Gdynia Arena.

Eliminacje wyłoniły cztery drużyny. Kolejno było to AGO Esports, Team Kinguin, Sprout oraz x-kom team. Druga połowa finałowego składu została zaproszona przez organizatorów. W wyniku kilku zawirowań PACT wygrał zaproszenie po HellRaisers w pojedynku z Izako Boars, po tym, jak ukraińska drużyna zrezygnowała z udziału w turnieju z powodu utrudnionej wizyty w Polsce w tym terminie. Ponadto Fragsters zastąpiło pierwotnie zaproszone Imperial.

Polskie formacje wyglądają na tle czterech zagranicznych zespołów bardzo obiecująco. W ostatnim czasie Team Kinguin pokazało się z bardzo dobrej strony na arenie międzynarodowej, co podkreśla uzyskanie 16. miejsca w rankingu HLTV.org, który jest najważniejszym zestawieniem wszystkich drużyn dla każdego fana i zawodnika Counter-Strike: Global Offensive. Jednocześnie daje im to szczyt podium, jeżeli chodzi o drużyny krajowe.

AGO Esports zajmuje 26. lokatę w tym samym rankingu i można śmiało powiedzieć, że mają ambicje na o wiele wyższe pozycje. Ułatwia im to ich liczna obecność w zmaganiach międzynarodowych, takich jak różne edycje DreamHack OPEN czy kwalifikacjach do najważniejszych turniejów CS:GO.

Kolejna z formacji, czyli x-kom Team jest we wspominanym rankingu na 79. miejscu, ale zawodnicy tej drużyny mają za sobą podobnej rangi wydarzenie-Good Game League w Poznaniu. Pokonali tam swoich rywali z Polski i z zagranicy w otoczeniu swoich fanów. Aktualnie są po kilkudniowym bootcampie, czyli treningu całego zespołu. Mają szansę na powtórzenie swojego rezultatu sprzed kilku miesięcy.

Ostatnia z reprezentacji krajowych, która dostała się na finałowe zmagania Games Clash Masters to PACT. Znajduje się ona na 70. miejscu w rankingu HLTV.org. Na początku września zespół ten pojechał do Danii na jeden z turniejów, gdzie dzięki swojemu przygotowaniu doszli do etapu ćwierćfinałów. Niestety tam zostali pokonani przez Tricked, które okazało się zwycięzcą zmagań.

Jedno jest pewne - Polacy nie poddadzą się tak łatwo w walce o pulę nagród wynoszącą 90 tysięcy dolarów. Pierwsze spotkania rozpoczną się w piątek, 28 września i potrwają do niedzieli, 30 września.

Lista zespołów, które pojawią się w Gdynia Arena:

  1. AGO Esports-Polska
  2. Team Kinguin-Polska
  3. x-kom team-Polska
  4. PACT-Polska
  5. Heroic-Dania
  6. Sprout-Niemcy
  7. Red Reserve-Szwecja
  8. Fragsters-Dania

ZOBACZ WIDEO: WP Express: Tenis dla najmłodszych

Źródło artykułu: