Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Paweł Fajdek gościem studentów-esportowców. Komputerem rzucił na medal

Studenci kilkunastu polskich uczelni walczyli o medale akademickich esportowych mistrzostw, a mistrz świata Paweł Fajdek rzucał komputerem do celu. Tak wyglądała druga edycja popularnych E-AMPów.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Paweł Fajdek Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Paweł Fajdek

W miniony weekend w finałach Esportowych Akademickich Mistrzostw Polski 52 studentów z jedenastu uniwersytetów rywalizowało w trzech grach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i FIFA 19.

Do turnieju, który rozegrano w Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo, zakwalifikowali się zawodnicy z Uniwersytetów Gdańskiego, Łódzkiego i Rzeszowskiego, Politechniki Wrocławskiej, Poznańskiej i Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Warszawskiej Szkoły Filmowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Gościem specjalnym imprezy był mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, miłośnik gier komputerowych, przede wszystkim Counter Strike'a.

- Gry komputerowe to moje hobby, któremu poświęcam czas głównie w czasie wolnym podczas zgrupowań. W gronie lekkoatletów mamy sporo fanów gier, więc FIFA czy CS są częstym tematem naszych wieczorów - mówił utytułowany zawodnik jeszcze przed wizytą na E-AMPach. W czasie swojej wizyty na akademickich mistrzostwach Fajdek, któremu towarzyszył inny świetny polski lekkoatleta, rekordzista kraju w rzucie oszczepem Marcin Krukowski, podjął się niezwykłego wyzwania - rzutu komputerem do celu. Jak zwykle spisał się na medal - trafił w sam środek przygotowanej specjalnie na tę okoliczność tarczy. Sprzęt, z którego skorzystał, rozleciał się na kawałki. Ci, którzy w tym miejscu chcieliby oskarżyć Fajdka o bezsensowną destrukcję, powinni wiedzieć, że zastępujący młot komputer był starą, niedziałającą maszyną.

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek gościem E-AMPów. Rzucał komputerem do celu

- Miło było spotkać się z naprawdę dobrymi graczami, bo poziom rozgrywek był wysoki, a przy okazji sam mogłem sobie pograć - mówił Fajdek, który na E-AMPach rozegrał z Krukowskim pokazowe partie w FIFA i Counter Strike, a także sprawdził się w rywalizacji z profesjonalnymi esportowcami. Rzucanie komputerem do celu również przypadł mu do gustu.

- Fajny pomysł i cieszę się, że dostałem okazję, by trafić. W świecie organizuje się bardzo wiele dziwnych rzutów, rzuca się tuńczykiem, drewnianymi balami i tak dalej, więc na esportowej imprezie rzut komputerem jest jak najbardziej na miejscu - żartował trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem.

W rywalizacji najlepszych studentów esportowców zwyciężyli reprezentanci Politechniki Gdańskiej (League of Legends), Warszawskiej Szkoły Filmowej (FIFA 19) i Uniwersytetu Rzeszowskiego (CS:GO).

- Cieszymy się, że druga edycja E-AMP cieszyła się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem graczy. Staraliśmy się, by podczas wydarzenia nie zabrakło działań profilaktycznych i edukacyjnych, które miały zachęcić uczestników do postawy tzw. zdrowego gracza. Staramy się wypracować pozytywny wzorzec zawodnika, sekcji, drużyny, czy reprezentacji esportowej, który będziemy promować zarówno w naszej społeczności jak i wśród coraz szerszej grupy odbiorców internetowych rozgrywek - mówi Mariusz Walczak, wiceprezes do spraw rozwoju Zarządu Głównego AZS.

Klasyfikacja medalowa E-AMPY 2018

League of Legends
1. "Lwy" (Politechnika Gdańska)
2. "Inżynierzy" (Politechnika Wrocławska)
3. "AGHresorzy" (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

FIFA 19
1. "Ambros" (Warszawska Szkoła Filmowa)
2. "Gabriel" (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
3. "BoGyyS" (Uniwersytet Łódzki)

Counter Strike: Global Offensive
1. Team Przypadek (Uniwersytet Rzeszowski)
2. NieUGięci (Uniwersytet Gdański)
3. NINJA (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych)

Czy interesujesz się rozgrywkami esportowymi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×