Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polska Liga Esportowa zawita do Gliwic

W najbliższy weekend (14-15 grudnia) w Gliwicach odbędzie się święto fanów esportu. Czołowe drużyny w Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends wezmą udział w finale Polskiej Ligi Esportowej.
Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Polska Liga Esportowa - finały w Arenie Gliwice Materiały prasowe / Polska Liga Esportowa / Polska Liga Esportowa - finały w Arenie Gliwice

14-15 grudnia Arena Gliwice będzie miejscem, w którym odbędą się finały czwartego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Pierwszy miał miejsce na wiosnę ubiegłego roku i kolejne odbywały się w systemie jesienno-wiosennym.

Pierwszy dzień (14 grudnia) turnieju jest poświęcony Counter-Strike: Global Offensive. Drużyny Mikstura, AGO Esports, PACT oraz X-kom team stoczą walkę o 50 tysięcy złotych. Komentatorem rozgrywek został Piotr "izak" Skowyrski, który będzie transmitował mecze na swoim kanale,

Pozostałe zespoły z Dywizji będą walczyć o możliwość awansu na finały w gliwickiej arenie w systemie Gauntlet. Polega on na stopniowym rozgrywaniu meczów przez słabsze drużyny w celu awansu do kolejnego etapu zmagań. Zwycięzca podejmie walkę z ekipą plasującą się szczebel wyżej, czyli AGO Esports. Następnie wygrany z tego pojedynku będzie walczyć z liderem tabeli Dywizji Mistrzowskiej, czyli Miksturą.

14 grudnia będzie można także śledzić finały w League of Legends, których rozgrywka odbędzie się w systemie Gaunlet. Dzień później odbędzie się wielki finał pomiędzy Illuminar Gaming i Pompa Team z komentarzem, który zapewni Damian Ziaja na swym kanale Twitch. W obu przypadkach rozgrywki będą toczyły się w formacie BO5 - każdy mecz zostanie rozegrany na 5 mapach, z których wygranie 3 oznacza zwycięstwo.

System Gauntlet w Polskiej Lidze Esportowej System Gauntlet w Polskiej Lidze Esportowej
Całość finałowych zmagań będzie relacjonować ekipa, w skład której wchodzą: Piotr "Izak" Skowyrski, Damian "Nervariern" Ziaja,Radek "Mad1" Florkowski, Łukasz "Leo" Mirek, Norbert "Dis" Gierczak, Olek "Vuzzey" Kłos, Paweł "Saju" Pawełczak.

Oprócz esportowego widowiska na wszystkich kibiców czeka możliwość spotkania influencerów. Na finały zawitają  “Izak”, “Rezi”, “Friz”, “Nervarien”, “Mini Majk”, “Leo”, “Bonkol”, “Niklaus”, “Saju”, “Mad1”, “Vuzzey”, “Kubon”, “Arqeul” oraz “Dziadek Leha”. Ponadto w ramach akcji Fantasy Expo PC zostaną zaprezentowane peryferia, na których grają esportowcy.

Dla widzów internetowych przebieg finałów Polskiej Ligi Esportowej będzie relacjonować Kamil "Seto" Zawodny. Bilety na wydarzenie można zakupić w tym miejscu.

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Czy wybierasz się do Gliwic na finały Polskiej Ligi Esportowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
informacja prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×