Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Narodowa Drużyna Esportu skompletowana! Prezydent Andrzej Duda zaprezentował graczy

Prezydent Andrzej Duda powołał Narodową Drużynę Esportu na specjalnej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim. Jej kapitan - Miłosz "milosz93" Bogdanowski - ogłosił nazwiska wszystkich reprezentantów.
Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Narodowa Drużyna Esportu Materiały prasowe / Na zdjęciu: Narodowa Drużyna Esportu

Decyzja o powołaniu Narodowej Drużyny Esportu to tylko dowód na to, jakim zainteresowaniem cieszą się rozgrywki esportowe i jaki rozwój zaliczają. Reprezentacja powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę to jedna z pierwszych oficjalnych esportowych drużyn narodowych w Europie.

Od samego początku wiadomo było, że kapitanem reprezentacji zostanie występujący na co dzień w Legii Warszawa Miłosz "milosz93"  Bogdanowski. Został on ogłoszony jako pierwszy wraz ze swoim klubowym kolegą - Jakubem "Cyanide" Mikołajewskim. 23 kwietnia ogłoszona została pełna kadra Narodowej Drużyny Esportu.

Pełen skład Narodowej Drużyny Esportu prezentuje się następująco:

- Miłosz "milosz93" Bogdanowski
- Damian "damie" Augustyniak
- Nikodem "Piko" Pawlak
- Gracjan "El Polako" Gołębiewski
- Kamil "Riptorek" Soszyński
- Bartosz "bejott" Jakubowski
- Jakub "Cyanide" Mikołajewski
- Marcin "mRN" Sczes

Zobacz także: AVEZ trzecią drużyną zaproszoną na Meet Point

Wszyscy gracze są uznanymi zawodnikami na polskiej scenie. Wielu z nich od lat znajduje się w czołówce, zarówno polskiej, jak i europejskiej. Mają oni na swoim koncie wiele tytułów. Teraz wszyscy będą bronili biało-czerwonych barw.

ZOBACZ WIDEO Stadiony świata. Najpiękniejsze gole turnieju Ekstraklasa Cup 2019!

Spotkaniem z prezydentem Dudą zbudowani byli Miłosz Bogdanowski oraz Jakub Mikołajewski, którzy w rozmowie z WP SportoweFakty zrelacjonowali swój wcześniejszy pobyt w Pałacu Prezydenckim.

- Rozmawialiśmy o samej grze FIFA, o tym, jak u nas wyglądają turnieje. Przedstawiliśmy też panu prezydentowi nasz projekt, powiedzieliśmy, co moglibyśmy zrobić w ramach reprezentacji Polski. Odniosłem wrażenie, że pan prezydent wie, czym jest esport i dostrzega w nim coraz bardziej profesjonalną branżę - powiedział Miłosz "milosz93" Bogdanowski.

- Czy prezydent nas czymś zaskoczył? Swoją dostępnością i "normalnością". Podszedł do nas z otwartymi ramionami, odbyliśmy fajną rozmowę. Już sam fakt, że zwrócił na nas uwagę i chciałby, żebyśmy zagrali w takim turnieju, jest dla nas i dla esportu dużym wyróżnieniem. Myślę, że kadra, która powstanie z jego inicjatywy, da nam więcej rozgłosu i pomoże dotrzeć do ludzi, którzy na co dzień nie mają styczności z esportem - stwierdził Jakub "Cyanide" Mikołajewski.

Organizacja Narodowej Drużyny Esportu ma w dużej mierze na celu uwzględnienie polskiej drużyny w kolejnej edycji FIFA eNations Cup - turnieju międzynarodowego, organizowanego przez wydawcę gry - firmę EA Sports. W najbliższym czasie impreza ta może przerodzić się w esportowy mundial.

Obecnie narodowych barw bronić będą tylko reprezentanci gry Fifa, lecz można się spodziewać, iż w niedalekiej przyszłości do tego grona dołączą kolejni zawodnicy z innych gier.

Zobacz także: Ekstraklasa Games: Legia Warszawa lepsza w meczu na szczycie. Warszawianie wskoczyli na fotel lidera

Czy jesteś zadowolony z powołania Narodowej Drużyny Esportu przez Andrzeja Dudę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×