Vitality niespodzianką w Los Angeles!

Team Vitality sprawił niespodziankę w Los Angeles. Francuzi wygrali turniej CS:GO o nazwie cs_summit 4, pokonując po drodze takich faworytów, jak ENCE oraz Team Liquid.

Wojciech Grzegorzyca
Legendarna broń MP5 w CS:GO Twitter / CS:GO / Legendarna broń MP5 w CS:GO
Ponad 30 meczów w 4 dni - taki jest bilans turnieju cs_summit 4 w Los Angeles. W pierwszej fazie turnieju wszystkie zespoły zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w formacie bo1. Niemałą niespodziankę już wtedy sprawił Team Vitality. Francuzi odnieśli aż osiem zwycięstw, przegrywając przy tym zaledwie dwa razy. Ich ofiarami dwukrotnie padł Team Liquid (16:3 i 16:12), natomiast raz ENCE (16:7). To kolejno drugi oraz trzeci najlepszy zespół na świecie według rankingu HLTV.org.

Półfinały odbyły się w niedzielę 26 maja i zostały rozegrane w formacie do dwóch wygranych map. Team Vitality po raz kolejny trafił na ENCE. Tym razem Francuzi pokonali Finów 2:1. W drugim półfinale Team Liquid odprawił z kwitkiem NRG (2:0).

Czytaj także: [urlz=/esport/823851/ekstraklasa-games-legia-zwyciezyla-faze-zasadnicza-arka-i-wisla-plock-poza-play-]Ekstraklasa Games: Legia zwyciężyła fazę zasadniczą. Arka i Wisła Płock poza play-offami
[/urlz]
Finałowe starcie rozpoczęło się od Nuke'a, którego wybrał, a następnie wygrał Team Vitality (16:9). Ciekawiej zrobiło się jednak na mapie Overpass, wybranej przez Team Liquid. Po pierwszej połowie Francuzi prowadzili aż 11:4, a następnie wygrali pistoletówkę. Mimo tego, rywalom udało się odrobić aż 7 rund. Końcówka należała jednak do drużyny będącego w świetnej formie "ZywOo" (16:13).

Zwycięzcy zawodów w Los Angeles zgarnęli ponad 50 tysięcy dolarów, natomiast przegrani otrzymali niecałe 28 tysięcy. Charakterystyczną cechą turniejów cs_summit jest to, że są one rozgrywane w Summit House, bez udziału publiczności.

Spodziewałeś/Spodziewałaś się, że Vitality sprawi niespodziankę?