CS:GO: GCM. Illuminar Gaming - Sprout. IHG zwycięża w wielkim finale!

Lepszego debiutu na lanie w barwach nowej drużyny "Innocent" i spółka nie mogli sobie wyobrazić! Gracze Illuminar Gaming pewnie pokonali w finale Games Clash Masters Sprout i zostali mistrzami gdyńskiego turnieju!

Bartłomiej Bukowski
Turniej Games Clash Masters Materiały prasowe / Na zdjęciu: Turniej Games Clash Masters
Wielki finał Games Clash Masters rozpoczął się od Mirage, czyli wyboru Sprout. Niemcy nieźle rozpoczęli grę na swojej mapie, gdyż na przerwę schodzili prowadząc 10:5. To jednak była za mała przewaga, aby powstrzymać Illuminar Gaming, gdy to oni przeszli na faworyzowaną stronę antyterrorystów. 11:3 i w sumie 16:13 sprawiło, że to Polacy cieszyli się z triumfu na pierwszej mapie.

Illuminar ruszyło za ciosem i otworzyło Overpassa wygrywając aż 5 pierwszych rund i to pomimo tego, że grało po stronie terrorystów, czyli teoretycznie trudniejszej. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić rywale i na przerwę to oni schodzili w lepszych nastrojach, prowadząc 9:6. W roli antyterrorystów jednak IHG nie pozostawiło wątpliwości, kto jest tego dnia lepiej dysponowany. Choć trzeba przyznać, że przez chwilę było nerwowo. W pewnym momencie bowiem to Sprout prowadziło już 14:12 i brakowało im jednej rundy, aby wyrównać stan gry. "STOMP" i spółka wytrzymali jednak ciśnienie i pewnie wygrali 4 ostatnie rundy, triumfując 16:14.

Trzecią planszą był Train, czyli ponownie wybór Sprout. IHG niesione entuzjazmem po dwóch wygranych mapach od początku ostro ruszyło na rywali, wygrywając 3 otwierające rundy. I choć Niemcy zdołali wyrównać, to Illuminar szybko ponownie zaczęło budować przewagę. Do przerwy polska formacja prowadziła 9:6. Kłopoty zaczęły się po zmianie stron. Sprout bardzo dobrze weszło w mecz jako terroryści wygrywając aż 6 rund i wychodząc na prowadzenie 12:9. Wtedy jednak nastąpił przełom. IHG wygrało 7 rund z kolei i mogło wznieść ręce w geście triumfu. 16:12 i 3:0 w całym meczu. Polacy w imponującym stylu zwyciężyli turniej Games Clash Masters!