Euro 2016: Niemcy - Polska - oceny WP SportoweFakty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski /
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski /

Oceniliśmy grę piłkarzy reprezentacji Polski w bezbramkowo zremisowanym meczu z Niemcami. To było drugie spotkanie Biało-Czerwonych w fazie grupowej Euro 2016. Który z zawodników kadry Adama Nawałki zaprezentował się najkorzystniej?

Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6):

Łukasz Fabiański - 7: W pierwszej połowie nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swojego potencjału. Był jednak pewny na przedpolu, dobrze łapał piłkę po dośrodkowaniach w nasze pole karne. Drugą część spotkania rozpoczął od dobrej interwencji po strzale Goetze. Później popisał się kapitalną obroną po uderzeniu Oezila.

Łukasz Piszczek - 6: Początek meczu nie był najlepszy w jego wykonaniu. W 16. minucie popełnił fatalny błąd na skrzydle i dał się ograć. Na szczęście Niemcy nie wykorzystali znakomitej szansy. Brakowało też jego akcji w ofensywie. Wraz z upływem kolejnych minut grał jednak coraz lepiej. W drugiej połowie był już pewnym punktem naszej drużyny.

Kamil Glik - 7: Źle ustawił się na początku spotkania, kiedy po dośrodkowaniu w pole karne groźnie główkował Mario Goetze. Później zanotował wiele dobrych interwencji, lecz trzeba mu też wytknąć stratę, po której uratował go Pazdan. Zagrał na swoim solidnym poziomie, chociaż w tym spotkaniu był nieco w cieniu kolegi z Legii Warszawa.

Michał Pazdan - 9: Poza naprawdę nielicznymi błędami był bardzo pewny w swoich interwencjach. Nie bał się siłowej, męskiej, twardej walki z rywalami. Naprawiał też błędy kolegów oraz dobrze ich asekurował. Wygrywał zarówno pojedynki powietrzne, jak i te na ziemi. Czyścił przedpole bramki Łukasza Fabiańskiego, a także wychodził wysoko i przerywał akcje Niemców. Jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy piłkarz reprezentacji Polski w meczu z Niemcami.

Artur Jędrzejczyk - 7: Pewny punkt polskiej defensywy. W obronie nie popełnił większych błędów, nie dał się ogrywać, a do tego wtedy, kiedy było trzeba, dobrze podłączał się do akcji ofensywnych i dawał wsparcie Kamilowi Grosickiemu. Bardzo solidny i poprawny występ tego zawodnika.

Jakub Błaszczykowski - 6: Zanotował groźną stratę w 10. minucie. Dobrze wówczas asekurował go jednak Kamil Glik. Kilka razy podłączył się do akcji ofensywnych, ale nie był tak przebojowy, jak tego oczekiwaliśmy. Brakowało mu chyba nieco wsparcia od Łukasza Piszczka. W drugiej połowie zdecydowanie bardziej przyłożył się do gry w defensywie.

Grzegorz Krychowiak - 7: Wiele przechwytów, wiele odbiorów. Wydatnie pomagał w defensywie, a poza tym wyprowadzał akcje ofensywne. Po faulu na nim w pierwszej połowie sędzia ukarał jednego z Niemców żółtą kartką. Dyrygował grą Biało-Czerwonych. Przy tak silnej linii pomocy rywali pokazał się z bardzo dobrej strony.

Krzysztof Mączyński - 6: Miał problemy w pierwszej połowie. Nie był tak pewny w odbiorze piłki jak Grzegorz Krychowiak, dawał się ogrywać, notował straty. Można było także mieć zastrzeżenia do tego, jak wyprowadzał piłkę do akcji ofensywnych. Tuż przed przerwą został ukarany żółtą kartką.

Kamil Grosicki - 7: Potrzebował kilkunastu minut, aby wejść w mecz. Widać było, że Niemcy chcieli wyłączyć "Grosika" z gry często go podwajając. Mimo to kilka razy pokazał, jak przebojowym jest zawodnikiem. Lewa strona naszego zespołu wyglądała zdecydowanie lepiej niż prawa, chociaż od Grosickiego można oczekiwać większego zaangażowania w defensywie. W drugiej połowie idealnie dogrywał do Milika, który zmarnował wyśmienite okazje.

Arkadiusz Milik - 3: Szybko po faulu na nim żółtą kartką ukarany został Sami Khedira. Szukał gry, współpracował z Robertem Lewandowskim, ale to nie był jego dzień. Na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego zaliczył nieprawdopodobne pudło! Tę sytuację polski napastnik musiał wykorzystać. W 69. minucie nie trafił natomiast w piłkę. To również była doskonała okazja na zdobycie gola. Zmarnowane szanse musiały wpłynąć na jego notę.

Robert Lewandowski - 8: W 15. minucie świetnie wywalczył piłkę i ruszył z kontrą Biało-Czerwonych. Kapitan Polaków nie zagrał już jednak dokładnie do Milika. Dał z siebie maksimum w tym spotkaniu. Cofał się po piłkę, rozgrywał, starał się być wszędzie. Nie wykorzystał swojej szansy w 59. minucie, kiedy zablokował go Jerome Boateng.

Tomasz Jodłowiec - 6: Wszedł na boisko w 76. minucie. Zaprezentował się przyzwoicie, ale też bez fajerwerków.

Bartosz Kapustka - 6: Zmienił Jakuba Błaszczykowskiego w 80. minucie meczu. Nie miał okazji do pokazania swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Sławomir Peszko - Grał zbyt krotko, aby go ocenić. Wszedł na boisko w 87. minucie.