Euro 2016: Polska - Portugalia: Lewandowski lepszy w konfrontacjach z Ronaldo. W kadrze jeszcze się nie spotkali

Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo rywalizowali ze sobą na boisku czterokrotnie. Wszystkie ich potyczki miały miejsce w jednym sezonie Ligi Mistrzów, gdy Polak był zawodnikiem Borussii Dortmund, a Portugalczyk Realu Madryt.

Wiktor Gumiński

24 października 2012 r., Borussia Dortmund - Real Madryt 2:1 (Liga Mistrzów, faza grupowa)

Robert Lewandowski po raz pierwszy spotkał się na boisku z Cristiano Ronaldo w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2012/2013. Premierowa konfrontacja zakończyła się po myśli Polaka, który w 36. minucie spotkania na Signal Iduna Park wyprowadził Borussię na prowadzenie 1:0. As Realu odpowiedział wyrównującym trafieniem zaledwie dwie minuty później, ale mecz, dzięki bramce Marcela Schmelzera, zakończył się ostatecznie wygraną dortmundczyków.

Umiejętności którego piłkarza cenisz wyżej?