Euro 2016: 10 najważniejszych momentów reprezentacji Polski

Odpadliśmy w ćwierćfinale Euro 2016 i czujemy niedosyt naszych występów na mistrzostwach Europy. Przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najważniejszych momentów reprezentacji Polski na boiskach we Francji.

Bartosz Zimkowski

1. Wygrany mecz otwarcia.

Bardzo się baliśmy, jak wyjdzie mecz otwarcia. Byliśmy faworytami w spotkaniu z Irlandią Północną, ale już niejednokrotnie zawodziliśmy na wielkich turniejach. Tym razem było inaczej. Od pierwszych minut zdominowaliśmy rywali, zepchnęliśmy ich na własną połowę i staraliśmy się w ataku pozycyjnym złamać defensywę Irlandii Północnej. Udało się dopiero w drugiej połowie, gdy Arkadiusz Milik trafił do siatki przeciwnika po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego. Tego dnia byliśmy dużo lepsi, świetnie zorganizowani i nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na praktycznie żadną groźną akcję ofensywną.
Co z występu reprezentacji Polski na Euro 2016 najbardziej pozostanie ci w pamięci?

Komentarze (2)
  • kiwi1 Zgłoś komentarz
    Wynik dwumeczu Legia - Celtic 6:1. Zespoły walczyły o grę w lidze mistrzów , prestiż i pieniądze. W 88 minucie wszedł na boisko zawodnik Legii, który pauzował dwa mecze, ale nie został
    Czytaj całość
    wpisany do składu na mecz jak dobrze pamiętam i ta pauza się nie liczyła. Zawodnik już praktycznie nie miał wpływu na wynik, sędzia techniczny nie upomniał przed meczem legionistów, że dany zawodnik może zagrać w meczu. Po przegranym meczu Celtic zażalił się i przyznano mu walkower oraz awansowano do następnej rundy kosztem Legii. Teraz bramkarz Portugalii złamał przepisy. Sędzia główny nie chciał go za to upomnieć, nie chciał powtórzyć rzutu karnego. Władze FIFA czy UEFA tym razem nie chcą przyznać walkoweru lub powtórzyć karnego. Dlaczego? Czy gdyby sędzia nie chciał ukarać bramkarza, który przed strzałem stałby pół metra przed piłką, to władze piłkarskie również nie postanowiłyby powtórzyć karnego lub przyznać walkoweru? Jeśli postąpiłyby inaczej, to jakim algorytmem się posługują, gdzie jest granica, po przekroczeniu której zaczynają reagować? Odpowiedź na to pytanie przyda się wszystkim, by znali reguły rozumowania władz oraz jak można naginać przepisy i do jakiego momentu, aby bezkarnie i bezpardonowo łamać przepisy w celu zwiększania zysków.