Euro 2016: Portugalia - Walia - oceny WP SportoweFakty

Oceniliśmy grę piłkarzy reprezentacji Portugalii i Walii w pierwszym półfinałowym spotkaniu mistrzostw Europy, które zakończyło się zwycięstwem ekipy Fernando Santosa 2:0. Który z zawodników zaprezentował się najkorzystniej?

Redakcja
Redakcja

Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6):

Rui Patricio (Portugalia) - 6: W 52. minucie zaliczył niepewną interwencję po rzucie wolnym dla Walijczyków, za to niemal pół godziny później ładnie obronił soczyste uderzenie z dystansu Garetha Bale'a. Bramkarz Portugalczyków zaliczył solidny występ, nie został jednak zmuszony do poważnego wysiłku.

Wayne Hennessey (Walia) - 6: W pierwszej połowie nie miał zbyt wiele pracy. Spisywał się jednak pewnie na przedpolu łapiąc piłkę po dośrodkowaniach. Przy obu golach strzelonych przez Portugalczyków nie mógł zbyt wiele zdziałać. Błąd popełnił natomiast w 66. minucie, kiedy po strzale z dystansu nie zdołał złapać futbolówki i odbił ją przed siebie.

Czy Cristiano Ronaldo był najlepszym piłkarzem środowego półfinału mistrzostw Europy?