Francuska dominacja na ostatniej prostej przed Euro 2020. Problemy Karima Benzemy

Mistrzowie świata Francuzi w ostatnim teście przed Euro 2020 pokonali Bułgarię 3:0. Premierową bramkę w spotkaniu w 29. minucie efektownym strzałem zdobył Antoine Griezmann. W końcówce dwa gole dołożył Olivier Giroud.

Michał Piegza
Benjamin Pavard i Antoine Griezmann PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Benjamin Pavard i Antoine Griezmann
Reprezentacja Francji podczas Euro 2020 będzie jednym z głównych faworytów do triumfu. Ostatni sprawdzian przed finałami Trójkolorowi zakończyli po swojej myśli, ale zbytnio nie musieli się wysilać.

W meczu z Bułgarią padły trzy gole. Premierowy w 29. minucie, kiedy do odbitej w polu karnym piłki dopadł Antoine Griezmann i efektownym strzałem pokonał bramkarza rywala. Były to "nożyce" w najlepszym wydaniu.

Pięć minut przed przerwą Griezmann mógł zdobyć kolejną bramkę, ale w sytuacji sam na sam uderzył tuż obok słupka.

Chwilę później plac gry opuścił Karim Benzema. Napastnik Realu Madryt doznał urazu, póki co nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja.

Po zmianie stron Trójkolorowi wciąż kontrolowali spotkanie. Bułgarzy swoją szansę mieli na jedenaście minut przed końcem. Wówczas w dobrej sytuacji w bramkę nie trafił Birsent Karageren.

W 83. minucie wynik spotkania podwyższył Olivier Giroud. Snajper wykończył dogranie z prawej strony na piąty metr Benjamina Pavarda. Napastnik ustalił wynik gry w 90. minucie, wykorzystując podanie Wissama Ben Yeddera.

Francja - Bułgaria 3:0 (1:0)
1:0 - Griezmann 29'
2:0 - Giroud 83'
3:0 - Giroud 90'

Francja: Lloris - Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez (46' Digne) - Kante (65' Lemar) - Pogba, Tolisso (84' Sissoko), Griezmann (66' Dembele) - Mbappe (84' Ben Yedder) , Benzema (41' Giroud).

Bułgaria: Naumow - Bożikow, Antow, P. Hristow, Turicow (71' Karageren) - Jankow (71' A. Hristow), ​​​​Krajew (57' Cwetanow), Cocev (52' Witanow), I. Ilijev - Despodow (58' D. Ilijew), A. Ilijew (58' Mincew).

Żółta kartka: Despodow (Bułgaria).

Sędzia: Tasos Sidiropoulos (Grecja).