"To był wielki mecz". Didier Deschamps zachwycony postawą swoich piłkarzy

- Niemiecka drużyna była naprawdę dobra. Wiedziałem jednak, że moi zawodnicy są odpowiednio przygotowani - mówił Didier Deschamps po starciu z "Die Mannschaft" (1:0).

Rafał Szymański
Didier Deschamps PAP/EPA / Kai Pfaffenbach / Na zdjęciu: Didier Deschamps
O zwycięstwie reprezentacji Francji przeważył gol samobójczy. W 20. minucie rywalizacji Mats Hummels niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki. Po ostatnim gwizdku świętował zespół Didiera Deschampsa.

"Les Blues" zajmują drugie miejsce są w komfortowej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami grupy F Euro 2020. Stawce przewodzi Portugalia, która we wtorek wygrała 3:0 z Węgrami.

Selekcjoner Francuzów nie krył swojego zadowolenia w rozmowie z RTL. - Zagraliśmy wielki mecz z wymagającym przeciwnikiem. Niemiecka drużyna była bardzo dobra. Wiedziałem jednak, że moi piłkarze są odpowiednio przygotowani. Ciężko pracowaliśmy i walczyliśmy - powiedział Deschamps.

- Chcieliśmy strzelić drugiego gola, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo. To się nie udało, ale w drugiej połowie nie cierpieliśmy za bardzo. To był naprawdę trudny mecz, ale zdobyliśmy ważne trzy punkty - uzupełnił.

52-latek podkreślił klasę rywala. - Spotkania z Niemcami zawsze były ciężkie, teraz do kadry wróciło kilku weteranów. Dzisiaj było tak samo, mamy podobną jakość - skomentował szkoleniowiec.

W najbliższą sobotę (19 czerwca) Francja zmierzy się z Węgrami. Cztery dni później (23 czerwca) mistrzowie świata zagrają z Portugalią.