Walka Salcedo vs Talavera w sobotnie popołudnie w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  / Na zdjęciu: walka Gervonta Davis - Leo Santa Cruz
Facebook / / Na zdjęciu: walka Gervonta Davis - Leo Santa Cruz
zdjęcie autora artykułu

Kibicie zawodowego boksu od kilku miesięcy mogą oglądać w Fightklubie ciekawe pięściarskie pojedynki z Ameryki Południowej i Środkowej. Najbliższe takie show będą mieli sposobność zobaczyć już w najbliższy weekend, w sobotnie popołudnie.

Tym razem Fightklub zajrzy z kamerami do zlokalizowanej na Jukatanie Meridy, aby pokazać galę, podczas której ważyć będą się m.in. losy pasa WBC Fecarbox Silver Super w wadze muszej. O tytuł ten powalczą dwaj meksykański fighterze, Ernesto Salcedo i Hafit Talavera. Pojedynek ten zakontraktowany został na 10 rund, a obaj zawodnicy mogą maksymalnie wnieść do ringu po 52,2 kg.

Zdecydowanym faworytem ekspertów jest Talavera, który zawodowo walczy od października 2020 roku, stoczył w tym czasie już dziesięć pojedynków i wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść. W ostatnich walkach „Lobo” nie dał większych szans Francisco Ubiecie i Abrahamowi Calixtro, a szykując się na wyjście do ringu w Meridzie zapowiada kolejne efektowne zwycięstwo.

O to może być jednak trudno, bo tym razem Meksykanin trafi na solidnego i bardzo wymagającego rywala, swojego krajana, Ernesta Salcedo. 25-latek z Mexico City ma w dorobku 16 walk, w których poniósł zaledwie dwie porażki. Początek jego kariery rozwijał się wręcz modelowo, dopiero w ubiegłym roku zatrzymały ją nieco dwie kolejne porażki. Meksykanin najpierw nie sprostał Hytanowi Ramosowi, a cztery miesiące później uległ Arturo Ivanowi Najerze. Jego kolejna walka nie doszła do skutku, wreszcie w sierpniu tego roku zrewanżował się Ramosowi, wygrywając z nim przez TKO w dziesiątej rundzie.

W weekend Salcedo nie będzie uznawany za faworyta. Czy jednak nie sprawi niespodzianki i nie zostanie pierwszy zawodnikiem, który zapisze Talaverze dziewiczą porażkę w karierze?

Walka Ernesto Salcedo vs Hafit Talavera w sobotę 26 listopada o godz. 16:20 premierowo w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w walce wieczoru na gali w Meridzie?
Ernesto Salcedo
Hafit Talavera
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)