Jubileuszowa gala ONE Friday Fights z walką Bartosza Skroka! Na żywo w Fightklubie

W piątek 9 czerwca w Bangkoku odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta gala ONE Friday Fights. Dla kibiców w naszym kraju jednym z jej głównych wydarzeń będzie pojedynek Bartosza Skroka w MMA w wadze piórkowej. Całe show na żywo w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Sangmanee PKSaenchai vs Kulabdam Sor Jor Piek Uthai Materiały prasowe / Fightklub / Sangmanee PK.Saenchai vs Kulabdam Sor. Jor. Piek Uthai

ONE Friday Fights to najmłodsze dziecko organizacji ONE Championship, ale też i rozwijające się najbardziej dynamicznie. Pierwsza gala tej serii odbyła się w styczniu tego roku, a w najbliższy piątek będziemy świadkami już dwudziestej imprezy pod znaku ONE Friday Fights! Podobnie jak poprzednich dziewiętnaście, także i najbliższą kibice w naszym kraju będą mogli zobaczyć na żywo na antenie Fightklubu!

Dla fanów MMA nad Wisłą na pewno jednym z ciekawszych akcentów gali będzie potyczka debiutującego w ONE Bartosza Skroka, który na legendarnym Lumpinee Stadium zmierzy się z Konstanstinem Marareskulem z Mołdawii. Pierwotnie Skrok miał walczyć na majowej gali także w Bangkoku z Samirem Akhmedovem, ostatecznie jednak starcie to nie doszło do skutku, a Polak na swoją pierwszą konfrontację w ONE musiał poczekać jeszcze niemal miesiąc.

Skrok po raz ostatni walczył w listopadzie 2019 roku i wygrał wówczas z Reydonem Romero. Także jego poprzednie potyczki kończyły się zwycięstwami, a Polak odprawiał w nich Yodmanuta Rassadę, Josepha Catalyo i Joshuę Kiewa. Czy mimo długiego, ponad trzyletniego rozbratu w ringiem, udało mu się zachować formę, która znów powiedzie go do zwycięstwa? Przekonamy się o tym już podczas piątkowej gali w Bangkoku.

Największą gwiazdą gali będzie bez wątpienia Phetsukumvit Boybangna, który w starciu z Jawsuayaiem Sor.Dechaphanem będzie próbował wygrać czwartą z rzędu walkę w ONE Friday Fights. Dotychczas żadnemu fighterowi nie udała się jeszcze ta sztuka. 24-letni Taj, mistrz z Rajadamnern, ma jednak wszelkie predyspozycje, aby przełamać tę serię i zapisać się na kartach historii. W ONE Friday Fights debiutował na gali nr 3 kiedy to pokonał Chorfaha Tor.Sangtiennoia, miesiąc później nie dał szans Petchmuangsriemu Tded99, a po kolejnym miesiącu efektownie wygrał z Kongthoranee Sor.Sommaiem.

W piątek jego rywalem będzie debiutujący w ONE, ale mający już ogromne doświadczenie w zawodowych oktagonach Jawsuayai Sor.Dechaphan. Młodszy od swojego rodaka o trzy lata Taj w swoich ostatnich walkach wygrał na Rajadamnern World Series z Freddym Castro Gonzalezem i Rosouro Manopem. W Bangkoku na pewno będzie chciał kontynuować zwycięską szarżę, a ponieważ ma atrybuty, które pozwalają mu wierzyć w sukces, powinniśmy być świadkami znakomitego starcia wieczoru.

Fight card gali ONE Friday Fights 20:
Phetsukumvit Boybangna vs Jawsuayai Sor.Dechaphan
Yodkrisada Sor.Sommai vs Thepthaksin Sor.Sornsing
Rambong Sor.Terapat vs Petchsuwan Boomdeksian
Gusjung Fairtex vs Nongnook TNSU Chaiyaphum
Yod-IQ P.K.Saenchai vs Mavlud Tupiev
Kongthailand Kiatnavy vs Victor Almeida
Saenphon Sor.Sommai vs Gökhan Boran
Konstantin Marareskul vs Bartosz Skrok
Ivan Orekhov vs Torepchi Dongak

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w walce wieczoru na gali ONE Friday Fights 20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×