Weekend z Enfusion! W sobotę i niedzielę w Fightklubie na żywo dwie gale!

W najbliższy weekend oczy wszystkich fanów kick-boxingu zwrócone będą na Alkmaar. W tym holenderskim mieście w sobotę i niedzielę odbędą się dwie widowiskowe gale. Obie widzowie w naszym kraju zobaczą na żywo w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Kickboxing Talents Materiały prasowe / Fightklub / Kickboxing Talents

W sobotni wieczór Alkmaar gościł będzie turniej mężczyzn w wadze do 70 kilogramów. W imprezie wystartuje ośmiu fighterów, a niemal w każdej walce zobaczymy w ringu reprezentanta Maroka. Podobnie jak w innych turniejach rozgrywanych w formule pucharowej, zwycięzcy ćwierćfinałów awansują dalej, zmierzą się ze sobą w półfinałach, a lepsi w tych walkach rywalizowali będą na zakończenie gali w wielkim finale.

Show 8TKO #3 rozpocznie się od starcia Fouada Chahbariego z Maroka z reprezentantem Surinamu, Jordym Laretem, po nich do ringu wejdą Czech Patrik Zadera i Rumun Marian Lapusneanu, a następie będziemy świadkami kolejnego surinamsko-marokańskiego starcia: Mervin Moor vs Younes Smaili. W ostatnim ćwierćfinale rywalizować będą Angelo Volpe z Youssefem El Hajim. W przypadku kontuzji któregoś z zawodników w rezerwie na swoją szansę występu oczekiwali będą Marouane Elkass z Maroka i Zahid Zairov z Rosji.

Bezpośrednio po ostatnim ćwierćfinale odbędą się pojedynki półfinałowe, a po nich w turnieju nastąpi chwila przerwy, kiedy to ring zajmą Muhammed Simsek z Turcji i Matthew Daalman z Holandii. Obaj stoczą pojedynek, którego stawką będzie mistrzowski pas Enfusion w wadze koguciej. Ostatnia potyczka tych fighterów miała miejsce podczas gali Enfusion 106 i zakończyła się wygraną Daalmana. Holender zwyciężył wówczas na przez KO, a na tej samej gali pokonał jeszcze później Dwayne’a Pankę i sięgnął po upragniony pas. W sobotę w Alkmaarze będzie bronił tytułu w starciu ze starym znajomym.

23-letni Simsek od przegranej z Daalmanem nie zasypywał gruszek w popiele, na galach Enfusion walczył jeszcze trzykrotnie i każdą z tych potyczek nie tylko rozstrzygał na swoją korzyść, ale i zwyciężał przez efektowne nokauty. O sile jego ciosów kolejno przekonywali się Saber Tabi, Wassim Bendaou i Cengizhan Lale. Po walce o pas w wadze koguciej, fanów czeka jeszcze decydująca rozgrywka w konfrontacji turniejowej, w której zmierzą się najlepsi fighterzy wieczoru w wadze lekkiej.

Dzień później, w niedzielę, w tym samym obiekcie zaplanowano kolejną galę 8TKO i ją również kibice będą mogli zobaczyć na żywo w Fightklubie. Tym razem w Alkmaarze odbędzie się pięć pojedynków, w tym jeden na zasadach MMA. Wieczór rozpocznie potyczka Włocha Federico Granato z pochodzącym z Portugalii Andre Santosem. Po nich do ringu wejdą rywalizujący w wadze koguciej Belgowie, Saber Tabi i Salah Hitou, a w kolejnej potyczce – właśnie w formule MMA – walczyć będą, kolejny Belg Rachid Bulguchev i reprezentant Rumunii, Pavel Magueranu.

Dwie ostatnie walki zarezerwowane zostały na starcia wagi lekkiej – najpierw Czech Ludek Gregus sprawdzi formę Marokańczyka Fikriego L Marzguiouiego, a na zakończenie wieczoru stary wyjadacz Enfusion, Nabil Haryouli, skrzyżuje rękawice z Igorem Filipe z Portugalii. Marokańczyk dla organizacji Enfusion walczył już 15 razy i w walkach tych odniósł komplet zwycięstw! Ponad jedną trzecią z nich, dokładnie sześć, wygrywał przed czasem. Czy w piątek w Alkmaarze dopisze do tego imponującego dorobku kolejne efektowne zwycięstwo?

Plany transmisyjne Fightklubu z weekendowych gal Enfusion:
8TKO #3 w sobotę 10 czerwca o godz. 20:00
8TKO #4 Cage w niedzielę 11 czerwca o godz. 20:45

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Która z weekendowych gal Enfusion zapowiada się ciekawiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×