Szymon Szynkiewicz jedną z gwiazd sobotniej gali BKB 34 w Londynie!

Walczący w wadze ciężkiej Szymon Szynkiewicz w sobotnim pojedynku w londyńskiej O2 Arenie stanie przed szansą zapisania się na kartach czołowej organizacji walk na gołe pięści w Europie. Jego walka z Martynem Graingerem na żywo w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
BKB Materiały prasowe / Fightklub / BKB
Szymon Szynkiewicz doskonale zna smak walk dla BKB, w organizacji tej walczył już bowiem czterokrotnie. Debiutował w styczniu 2021 roku, przegrywając przez nokaut w czwartej rundzie z Ryanem Barrettem. Znacznie lepiej spisał się w dwóch kolejnych konfrontacjach, w których pokonał Coreya Harrisona oraz Erica Olsena. Dobra seria zakończyła się w grudniu ubiegłego roku przegraną z Danielem Lerwellem. Był to jednocześnie początek fatalnej passy Polaka, w trzech następnych walkach poniósł on bowiem komplet porażek. Kolejno musiał uznać wyższość Aladina Ben Halima, Willa Chope’a i Benjiego Robinsona. Czy w sobotę w Londynie przyjdzie wreszcie przełamanie?

Zadanie przed Szynkiewiczem będzie niełatwe, jego rywalem będzie bowiem Martyn Grainger, gigant z Anglii, który w maju zremisował na BKB 32 z Erykiem Majdą. Wcześniejsze pojedynki Brytyjczyka udowadniały jednak, że poza posturą często nie ma on zbyt wiele do zaoferowania. Jeśli Polak przystąpi do walki odpowiednio zmotywowany i właściwie przygotowany kondycyjnie, będzie miał spore szanse, aby w O2 Arenie cieszyć się ze zwycięstwa.

Polak nie wystąpi w głównej walce wieczoru, w tej miejsce zaklepali sobie bowiem Dan Chapman i Ishe Smith. Pierwszy z nich w BKB walczył będzie już po raz szósty, a w poprzednich potyczkach odniósł komplet zwycięstw. Jakby tego było mało, tylko raz – James Connelly – wytrzymał z nim pełny dystans w ringu. Wszystkich pozostałych rywali Brytyjczyk odsyłał do domu przed czasem i podobny scenariusz kreśli również na sobotnią bitwę.

Tym razem Chapman musi jednak szczególnie uważać, bo zmierzy się z przeciwnikiem z najwyższej półki, Ishe Smihem. Amerykanin jeszcze niedawno był znakomitym bokserem, który toczył wyrównane boje choćby z Erislandą Larą czy Carlosem Moliną na gali Mayweather vs Canelo. W 2019 roku zadebiutował w walkach na gołe pięści, wygrywając na VBK 1 z Estevanem Payanem. Od tamtego czasu nie widywaliśmy go już między linami i ten aspekt może być kluczowy w kontekście sobotniej walki. Jeśli Smith będzie odpowiednio przygotowany fizycznie może sprawić niespodziankę, bo choć Champan nie zaznał w BKB smaku porażki, to Amerykanin może pochwalić się ponad 40 profesjonalnymi pojedynkami w CV.

Co jeszcze ciekawego czeka nas podczas sobotniej gali? Na pewno dwie ciekawe potyczki z udziałem wyjadaczy z Wysp, którzy na walkach o gołe pięści złamali zęby, a w Londynie powalczą o mistrzowskie pasy organizacji. W pierwszej z nich Reece Murray zmierzy się z Martinem Reffellem i będzie faworytem tego pojedynku. Murray w maju pokonał Johny’ego Lawsona, a jego dotychczasowy dorobek w BKB to 4-2. Reffell dla największej europejskiej organizacji walk na gołe pięści walczył do tej pory trzykrotnie – wygrał tylko raz, z dobrze znanym swojego przeciwnikowi Lawsonem, przegrał dwukrotnie, w obu przypadkach jednak decyzją sędziów.

W drugiej mistrzowskiej walce wieczoru znów zobaczymy w ringu dwóch Brytyjczyków, Aarona McCalluma i Marka Tiffina. Pierwszy z nich walczy na galach BKB ze zmiennym szczęściem, od początku kariery na przemian przegrywając i wygrywając swoje pojedynki. Ponieważ w ostatnim musiał uznać wyższość Scotta McHugha, w sobotę powinien cieszyć się z wygranej. Tę niecodzienną serię na pewno będzie jednak chciał przerwać Mark Tiffin, który wprawdzie nie ma takiego doświadczenia, nie dźwiga też jednak na swoich barkach bagażu porażek. Brytyjczyk w swoim debiucie w BKB w styczniu ubiegłego roku odprawił z kwitkiem Beau’a Besleya, a następnie nie dał szans Toby’emu Bindonowi i Hamzie Hamry’emu, których pokonywał przed czasem. Na pewno w Londynie zrobi wszystko, aby ta piękna seria trwała nadal.

Gala BKB 34 w Londynie w sobotę 16 września o godz. 18.00 na żywo w Fightklubie!

Main card gali BKB 34 w Londynie:
Dan Chapman vs Ishe Smith
Reece Murray vs Martin Reffell
Aaron McCallum vs Mark Tiffin
Tony Meehan vs Dom Wilkinson
Callan Harley vs Sam Jamshidi
Szymon Szynkiewicz vs Martyn Grainger
Matty Moore vs Danylo Hrebeniuk
Jonny Lawson vs John Collier
George Hillyard vs Rolando Dy
Patrick Nash vs Lee Spencer
Mathilda Wilson vs Lailane Mota
Tony Barratt vs Craig Griffiths
Mark Handley vs Sean McPike
Ashley Williams vs Tylor Sigmon
Dean Morris vs Ryan McCann

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Czy Szymon Szynkiewicz wygra swój pojedynek z Martynem Graingerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×