ONE Friday Fights 33 z trzynastoma pojedynkami w karcie w najbliższy piątek w Fightklubie!

Wakacje się skończyły, ale ONE nie zwalnia tempa! Już w najbliższy piątek organizacja planuje swoje kolejne show, a ponieważ odbędzie się ono pod szyldem ONE Friday Fights, znów zapraszamy na legendarny stadion Lumpinee. Na żywo w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Yod-IQ PK Saenchai Materiały prasowe / Fightklub / Yod-IQ PK Saenchai

Podobnie jak w większości poprzednich imprez z logo ONE Friday Fights, także i ten weekend pojedynkiem wieczoru będzie w Bangkoku starcie w formule Muay Thai. Tym razem oczy wszystkich kibiców zwrócone będą na intrygujące starcie w wadze do 150 funtów pomiędzy faworytem miejscowej publiczności, Yod-IQ PK Saenchaiem, a Rosjaninem Alexeyem Balyko.

Taj dla ONE Friday Fights walczył do tej pory dwukrotnie i z oby pojedynków wychodził obronną ręką. Najpierw uporał się z Samuelem Bielenem, a następnie pokonał decyzją sędziów Mavluda Tupiewa. 21-latek współpracuje na co dzień z mistrzami świata organizacji ONE, m.in. Tawanchaiem PK Saenchaiem i Prajanchaiem PK Saenchaiem, a eksperci wieszczą, że może podążyć ich śladem i już niebawem wdrapać się na sam szczyt Muay Thai.

Zanim jednak do tego dojdzie, Yod-IQ musi w piątek pokonać debiutującego w ONE Championship Rosjanina Alexeya Balyko, który również doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny w kontekście jego dalszego rozwoju będzie to pojedynek. 30-latek trenujący w Tiger Muay Thai także może pochwalić się solidnymi sparingpartnerami, jego treningowym rywalem jest bowiem m.in. mistrz świata ONE w wadze koguciej, Fabricio Andrade. Dzięki temu Rosjanin powinien być przygotowany na wysoką intensywność walki i być może zawiesi poprzeczkę ulubieńcowi miejscowej publiczności bardzo wysoko.

W nieco niższej kategorii wagowej, do 124 funtów, ciekawie zapowiada się także starcie Panthepa VK Khaoyaia z Chalamkhao PK Saenchaiem. Pierwszy z nich to mistrz Muay Thai ze stadionu Lumpinee w aż trzech dywizjach. Przez lata udowadniał, że należy do czołówki fighterów w swoim kraju, choć ostatnia porażka ze Stephenem Irvine'em mogła nieco zachwiać ten wizerunek. W Bangkoku 21-latek będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę i udowodnić, że najważniejsze walki w karierze dopiero przed nim. Jego najbliższy rywal, Chalamkhao PK Saenchai, przed weekendową galą legitymuje się w ONE Friday Fights bilansem 1:1.

W innych ciekawie zapowiadających się walkach na pewno warto zwrócić uwagę na powrót do ringu znakomitego Libańczyka, Abdallaha Ondasha, który sprawdzi formę Palangboona Wor Santai, a także na jedyną kobiecą potyczkę w karcie, w której pochodząca z Turcji mistrzyni świata WBC w Muay Thai, Zehra Dogan, skrzyżuje rękawice z Junior Fairtexą.

Tradycyjnie już galę otworzą dwa pojedynki w formule MMA. W pierwszym Rosjanin Torepchi Dongak zmierzy się z Nepalczykiem Rabindrą Dhantem, a w drugim pochodzący z Pakistanu Ismail Khan sprawdzi formę Koreańczyka Cho Joon Guna.

Gala ONE Friday Fights 33 w piątek 15 września o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie!

Main Card gali ONE Friday Fights 33:
Yod-IQ PK Saenchai vs Alexey Balyko
Apiwat Sor Somnuk vs Watcharaphon Singha Mawynn
Chalamkhao PK Saenchai vs Panthep VK Khaoyai
Sakolpat ChotBangsaen vs Tubtimthong Sor Jor Lekmuangnon
Palangboon Wor Santai vs Abdallah Ondash
Sing Sor Chokmeechai vs Win Sitjanim
Yodnumchai Fairtex vs Chalamkhao Jitmuangnon
Otop Or Kwanmuang vs Shingo Shibata
Yamin PK Saenchai vs Zhang Jinhu
Teeyai PK Saenchai vs Ayad Albadr
Junior Fairtex vs Zehra Dogan
Ismail Khan vs Cho Joon Gun
Torepchi Dongak vs Rabindra Dhant

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 33?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×