Walki w wadze muszej ozdobą gali ONE Friday Fights 43. Na żywo w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Pettonglor Sitluangpeenumfon
Materiały prasowe / Fightklub / Pettonglor Sitluangpeenumfon
zdjęcie autora artykułu

Dwa pojedynki w wadze muszej będą najciekawiej zapowiadającymi się konfrontacjami na najbliższej gali ONE Friday Fights. Widowisko oznaczone numerem 43 i znów organizowane w Bangkoku już w najbliższy piątek 1 grudnia o 13.30 na żywo w Fightklubie!

Oglądaj galę KSW Epic i walkę Adamek - Chalidow. Dostęp -> TUTAJ.

W tym artykule dowiesz się o:

W głównej potyczce wieczoru rękawice skrzyżują Kongsuk Fairtex i Pettonglor Sitluangpeenumfon. Drugi z nich stoczył dotychczas dwie walki w ONE Friday Fights i obie rozstrzygnął na swoją korzyść, wygrywając z Rungsangtawanem Sor Parratem i Duangsompongiem Jitmuangnonem. Jego piątkowy rywal, Kongsuk, przygodę z największą azjatycką organizacją sportów walki miał równie obiecującą, także triumfował w dwóch pierwszych pojedynkach. W kolejnym, pod koniec września, zatrzymał go jednak Dedduanglek TDed99.

Obaj fighterzy mają po 23 lata i choć za sobą niewielkie doświadczenie w ONE Championship, to w Tajlandii szybko zbudowali sobie dobrą reputację i są cenionymi w światku Muay Thai zawodnikami. Dla obu najbliższe starcie może być przełomowe, ewentualna wygrana może bowiem przybliżyć zwycięzcę do wali o mistrzowski pas ONE.

W drugiej bardzo ciekawie zapowiadającej się walce w wadze muszej Kongthoranee Sor Sommai sprawdzi formę debiutującego w ONE, Parsy Aminipoura. Kongthoranee to przy swoim przeciwniku wyjadacz, który może pochwalić się już sześcioma pojedynkami na koncie w ONE Friday Fights. Rozpoczął W premierowej walce zwyciężył, w kolejnej musiał uznać wyższość Petsukumvita Boi Bangny, w czterech następnych nie miał już jednak sobie równych. Szczególną wartość dla 27-letniego Taja miało na pewno jego ostatnie zwycięstwo z wielkoletnią gwiazdą ONE, Taiki, Naito.

Nieco niżej na karcie walk znalazło się miejsce dla słynących z piekielnie mocnego uderzenia Aslamjona Ortikova i Chatanana Sor Jor Joyprajina. Zmierzą się oni w pojedynku do 129 funtów, a wskazać zdecydowanego faworyta tej konfrontacji nie sposób. Pochodzący z Uzbekistanu zawodnik może pochwalić się imponującą kartą zwycięstw 16-0, z których dwa odniósł już na ringach ONE Friday Fights. W obu tych pojedynkach dominował od początku do końca, a kibicom zaimponował zwłaszcza w ostatnim z nich, kiedy efektownym nokautem odprawił do narożnika Pethuahina Jitmuangnona.

W piątek Uzbek będzie musiał zaprezentować pełnię swoich umiejętności, aby zatrzymać rozpędzającego się Chatanana Sor Jor Joyprajin. Taj wygrał oba swoje starcia w ONE Championship i udowodnił w nich, że dobrze zna się na swoim fachu, dwukrotnie kończąc walkę przed czasem. W Bangkoku po raz kolejny będzie chciał zakończyć pojedynek przed upływem regulaminowych trzech rund. Czy uda mu się ta sztuka?

W bardzo ciekawie zapowiadającej się walce w formule MMA, absolwent ONE Warrior Series, Dave „Kintas” Bangguigui zmierzy się w wadze słomkowej z japońskim weteranem, wciąż dysponującym jednak świetną techniką i przygotowaniem kondycyjnym Ryosuke Hondą. Fantastycznie walczący zarówno w stójce, jak i w parterze, Bangguigui będzie miał chrapkę na kolejną wygraną i szybki awans w rankingu MMA wagi słomkowej, skąd już prosta droga do pojedynków o pas. Może jednak okazać się, że droga wcale nie będzie taka prosta, a wybojem nie do przejścia okaże się właśnie Honda, wszechstronnie walczący 32-latek, który zyskał sławę na największych arenach MMA w Japonii.

Gala ONE Friday Fights 43 w piątek 1 grudnia o godz. 13.30 na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Full Card gali ONE Friday Fights 43: Kongsuk Fairtex vs Pettonglor Sitluangpeenumfon Kongthoranee Sor Sommai vs Parsa Aminipour Sibsan Nokkhao KorMor11 vs Award Kazimba Bakashabaruhanga Chokdee Maxjandee vs Yousif Qadir Koklai Chor Hapayak vs Jomjai Naksugym BM Fairtex vs Petnamkhong Mongkolpet Aslamjon Ortikov vs Chatanan Sor Jor Joyprajin Chanajon PK Saenchai vs Mustafa Al Tekreeti Rambong Sor Therapat vs Jiduo Yibu Carlos Alvarez vs Nachyn Sat Ryosuke Honda vs Dave Bangguigui Faine Mesquita vs Baktygul Kurmanbekova

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 43?
Kongsuk Fairtex
Pettonglor Sitluangpeenumfon
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)