Pierwsza gala ONE Friday Fights w tym roku! W weekend w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Alexey Balyko / ONE Championship
Materiały prasowe / Fightklub / Alexey Balyko / ONE Championship
zdjęcie autora artykułu

Rok nowy, ale najlepsze gale MMA od ONE Championship po staremu! W piątek w Bangkoku kolejna odsłona show spod znaku ONE Friday Fights. I znów – podobnie jak poprzednie – na Lumpinee Boxing Stadium oraz na żywo wyłącznie w Fightklubie!

W tym artykule dowiesz się o:

ONE Championship rok 2024 otwiera w dobrym stylu, galą ONE Friday Fights 47, na której nie zabraknie świetnie zapowiadających się pojedynków z udziałem kilku bardzo dobrze znanych miłośnikom sportów walki fighterów oraz wschodzących gwiazd światowego Muay Thai.

Głównym wydarzeniem gali w Bangkoku będzie konfrontacja Muay Thai w wadze do 140 funtów, w której utalentowany Taj Suakim Sor Jor Thongprajin skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Aleksiejem Balyko. Obaj w swoich poprzednich pojedynkach odnieśli imponujące zwycięstwa i planują, że seria ta nie zakończy się w piątkowe popołudnie. Ewentualna wygrana w tej walce i dla jednego, i dla drugiego może mieć kluczowe znaczenie w perspektywie dalszego rozwoju w ONE Championship – bardzo prawdopodobne bowiem, że lepszy w tej batalii otrzyma szansę walki o mistrzowski pas w jednej z najbardziej cenionych kategorii w ONE.

Nieco wcześniej na Lumpinee Boxing Stadium wystąpią były mistrz świata WBC w Muay Thai, Daren Rolland i 23-letni reprezentant gospodarzy, Kompet Fairtex, którzy rywalizować będą w wadze słomkowej. Francuz w ONE debiutował już w 2019 roku, przegrał jednak z będącym wówczas w wybornej formie i przez wielu uważanym za najlepszego zawodnika Muay Thai w historii, Samem-A Gaiyanghadao. Pół roku później, w kolejnej walce, znów musiał uznać wyższość tym razem swojego rodaka, Luca Genieysa, od tamtej pory odniósł jednak dwanaście kolejnych zwycięstw i wraca do ONE Championship, aby udowodnić, że należy mu się miejsce w największej organizacji sportów walki w Azji.

Tym razem teoretycznie zmierzy się z nieco słabszym rywalem niż w 2019 roku, nie oznacza to jednak oczywiście, że może go zlekceważyć, bo Kompet Fairtex to w swojej ojczyźnie uznana marka, a o jego umiejętnościach i talencie świadczą dwie ostatniej wygrane, w których wszechstronny Taj dominował i pewnie odniósł efektowne zwycięstwa.

Innym zawodnikiem ze stajni Fairtexa będzie w Bangkoku jeden z ulubieńców miejscowej publiczności, Ferrari, który swój krzykliwy i jednocześnie bardzo ekstrawagancki styl zaprezentuje w potyczce z Antarem Kacemem z Białorusi. Z jednej strony zobaczymy szybkość i nieustępliwość walczącego o trzecią kolejną wygraną na ONE Friday Fights Taja, z drugiej piekielnie mocne uderzenia słynącego z nokautów fightera ze Starego Kontynentu. Który z nich wyjdzie z tej próby zwycięsko?

Tradycyjnie, podobnie jak w poprzednich galach ONE Friday Fights, show rozpoczną pojedynki w formule MMA. W piątek będziemy świadkami dwóch takich potyczek, obu w wadze muszej: najpierw niepokonani w walkach dla tej organizacji Coopar „Rush” Royal i Komronbek Ortikov wzajemnie sprawdzą swoją dyspozycję, a następnie niepokonany w MMA, choć debiutujący w ONE, Khalim Nazruloev, powalczy z 20-letnim, uznawanym powszechnie za wielki talent. Ilimbekiem Akylbekiem Uulu.

Main card gali ONE Friday Fights 47: Suakim Sor Jor Thongprajin vs Alexey Balyko Kompet Fairtex vs Daren Rolland Puengluang Baanramba vs Rhuam Felipe Dentungtong Singha Mawynn vs Petsirichai Detpetchsrithong Khunsuk Sor Dechapan vs Nueaphet Kelasport Superman Or AudUdon vs Kaenlek Sor Chokmeechai Ferrari Fairtex vs Antar Kacem Alexis Nicolas vs Magomed Magomedov Numpangna Eaglemuaythai vs Sho Ogawa Elyes Kacem vs Apiwat Sor Somnuk Ilimbek Akylbek Uulu vs Khalim Nazruloev Coopar Royal vs Komronbek Ortikov

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 47?
Suakim Sor Jor Thongprajin
Alexey Balyko
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)