WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

BAMMA, największa brytyjska federacja MMA w Fightklubie

Najlepsze archiwalne gale oraz wszystkie najbliższe wydarzenia – BAMMA szturmem zdobywa polski rynek telewizyjny. Wszystkie najciekawsze pojedynki tej organizacji kibice sportów walki mogą oglądać w Fightklubie.
Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Facebook / BAMMA

Początki BAMMA datowane są na 2009 rok. Wtedy to w Londynie zorganizowana została pierwsza gala federacji. Odbywała się ona na zasadach turnieju, w którym rywalizowali zawodnicy w wagach lekkiej, półśredniej i średniej. Kolejne show również gościło w stolicy, na przestrzeni dekady organizacja odwiedziła jednak wiele brytyjskich miast, m.in. Birmingham, Manchester, Southampton czy Newcastle. Zahaczyła też o Dublin i Belfast, a ostatnio znów wróciła do Londynu.

W sumie od 2009 roku odbyło się już blisko 40 gal spod znaku BAMMA, a wiele pojedynków na zawsze zapisało się na kartach historii światowego MMA.

BAMMA jako jedna z pierwszych organizacji na świecie zaczęła poważniej dbać o zdrowie zawodników. Od 2013 roku wszyscy fighterzy walczący na jej galach muszą przejść obowiązkowe testy krwi przed i po walce, a także podstawowe badania medyczne. Trzy lata później federacja uczyniła kolejny krok jeszcze bardziej rozbudowując pakiet badań, którym poddawani są zawodnicy zarówno przed, jak i po pojedynku.

Wszystkie walki w BAMMA rozgrywane są na dystansie trzech rund, z których każda trwa pięć minut. Zawodnicy nie mogą używać butów i walczą w lekkich (4-6 uncji) rękawicach umożliwiających chwytanie palcami, a sędzia może nakazać kontynuację walki w stójce, gdy obaj zawodnicy znajdą się w parterze w sytuacji patowej.
Obecnie BAMMA przyznaje pasy w ośmiu kategoriach wagowych, choć aktualnie połowa z nich jest nieobsadzona. Podwójnym czempionem jest za to Terry Brazier, który dzierży tytuły w wadze lekkiej i półśredniej. W przeszłości w oktagonie podczas gal BAMMA często pojawiali się Polacy, a ich walki oglądać można obecnie w Fightklubie. Stacja jako jedyna pokazuje na swojej antenie archiwalne pojedynki tej prestiżowej federacji oraz staranie wyselekcjonowane gale na żywo.

ZOBACZ WIDEO: Efektowne nokauty na gali BAMMA 35Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Fightklub

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jolkasty 0
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×