Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Super Fight League – najlepsze MMA z Indii tylko w Fightklubie

Ponad 70 gal transmitowanych w największych telewizjach świata, nawet 15 wydarzeń rocznie i wielkie gwiazdy – nie tylko sportu – w tle. Super Fight League to ogromne pieniądze i fantastyczne sportowe show. Teraz możesz oglądać je w Fightklubie.
Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Super Fight League Facebook / Super Fight League

SFL to stosunkowo młoda, bo powołana do życia zaledwie w 2012 roku organizacja, za powstaniem której stoją hinduski aktor Sanjaya Dutta i mający brytyjskie korzenie biznesmen Raj Kundra. Obecnie jej właścicielami są Bill Dosaniha i doskonale znany fanom pięściarstwa Amir Khan. Show, w założeniu swoich twórców, miało spopularyzować MMA w Indiach i wprowadzić je na tym olbrzymim i mającym niezwykłe rezerwy rynku na salony. Pierwsza gala Super Fight League miała miejsce w marcu 2012 roku, a wzięły w niej udział gwiazdy światowych oktagonów, Bob „The Beast” Sapp i James „The Colossus” Thompson.

Jeszcze przed premierową galą organizacja ogłosiła, że podpisała kontrakty m.in. z Toddem Duffee, Trevorem Prangleyem, Bagą Agaevem, Paulem Kellym czy Xavierem Foupą-Pokamem. W kolejnych tygodniach do grona tego dołączyli choćby Jeff Monson, Satoshi Ishii, Rameau Thierry Sokoudjou i Michael Page. Dzięki temu SFL z miejsca stała się poważnym graczem na światowym rynku i udowodniła, że z powodzeniem może walczyć o angaż najlepszych fighterów.

W początkowych miesiącach funkcjonowania jedną z najbardziej charakterystycznych cech SFL są cotygodniowe gale organizowane w każdy piątek w Mumbaju. Odbywa się na nich siedem walk, w tym jedna kobieca. Ta formuła utrzymuje się przez jakiś czas, a sama organizacja zdobywa rzesze wiernych fanów w Indiach, rozpoczyna również ekspansję w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W 2016 roku przejmuje ją brytyjski pięściarz Amir Khan i zakłada pierwszą drużynową ligę MMA.
W niej rywalizacja odbywa się w dwóch grupach, a każda z nich składa się z czterech zespołów. Wszystkie ekipy składają się z sześcioosobowych drużyn – pięciu mężczyzn i jednej kobiety, należących do różnych kategorii wagowych. Zespoły rywalizują tylko z przeciwnikami w obrębie swojej grupy. Po dwie najlepsze awansują do półfinałów, ich zwycięzcy uzyskują promocję do finału, a przegrani mierzą się ze sobą w meczu o trzecie miejsce.

Super Fight League wyłącznie na antenie Fightklubu. Premierowe odcinki na antenie stacji w każdą środę o godz. 22.00.

Road FC – oglądaj w Fightklubie!Oglądaj Polsat Boxing Night w WP Pilot

Czy lubisz oglądasz gale MMA z Azji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×