KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowe obostrzenia. Są decyzje ws. stoków narciarskich, klubów fitness i siłowni

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia, które dotyczą także sportu. Otwarte pozostaną stoki narciarskie. Nadal nie będziemy mogli korzystać z siłowni i klubów fitness.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
narciarstwo alpejskie Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: narciarstwo alpejskie

Wzrost liczby zakażonych w Polsce sprawił, że rząd zdecydował się na zaostrzenie obostrzeń. W środę ministerstwo zdrowia poinformowało o 12 146 potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwięcej od 6 stycznia. Dlatego konieczna była zmiana przepisów, by zahamować dalsze wzrosty zakażeń. 

Nowe obostrzenia dotyczą także sportu. Rząd podjął decyzję, że po dwutygodniowym okresie testowym nadal otwarte zostaną stoki narciarskie. Jak wynikało ze zdjęć opublikowanych w mediach, w kolejkach przed wyciągami niewiele osób stosowało się do przepisów reżimu sanitarnego. To groziło zwiększeniem ryzyka transmisji koronawirusa. Jednak ocieplenie i odwilż sprawiła, że jest mniej chętnych osób na wyjazd na narty.

Ludzie tłoczyli się w długich kolejkach, nie zachowując wymaganego odstępu. Dlatego rząd zdecydował o ponownym zamknięciu stoków narciarskich. Przypomnijmy, że nie mogliśmy z nich korzystać od 27 grudnia do 12 lutego. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Szpilka wie, jak wzburzyć fanów

Nadal zamknięte będą kluby fitness i siłownie. Według rządzących jest tam zbyt duże ryzyko transmisji wirusa. Branża stara się o ponowne otwarcie, ale póki co nie ma co liczyć na to, że rząd poluzuje obostrzenia w tej kwestii. Kluby fitness i siłownie zamknięte są od października ubiegłego roku.

Większość dotychczasowych obostrzeń zostało utrzymanych - wyjątkiem jest województwo warmińsko-mazurskie, gdzie sytuacja jest obecnie najgorsza. Obiekty sportowe będą tam zamknięte.

- Musieliśmy zrobić mały kroczek wstecz, o przysłowiowe 1/16 kroku. Dlaczego o taką liczbę? Chcemy, aby wszystkie obowiązujące restrykcje zostały utrzymane, a nowe dotyczyły województwa warmińsko-mazurskiego - mówił Adam Niedzielski.

Czytaj więcej:
Branża fitness apeluje do rządu. Chce dwóch tygodni okresu próbnego
Koronawirus. Złe informacje dla właścicieli siłowni i klubów fitness. Przekazał je rzecznik rządu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×