Świetna wiadomość dla kibiców. Jedna z najbardziej popularnych lig w polskiej TV

Od najbliższej niedzieli na antenach sportowych Polsatu będzie można śledzić rozgrywki NFL. Jednym z komentatorów Andrzej Kostyra.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Tennessee Titans vs New England Patriots Getty Images / Photo by Silas Walker/Getty Images / Na zdjęciu: Tennessee Titans vs New England Patriots
Telewizja Polsat nabyła prawa do transmisji National Football League (NFL), największej zawodowej ligi footballu amerykańskiego. Znakomitą informację dla fanów tego widowiskowego sportu w Polsce przekazał na Twitterze dziennikarz Andrzej Kostyra.

"Długo trwały negocjacje, ale jest finał. NFL w Polsacie Sport, co tydzień mecz kolejki!!" - napisał ekspert na portalu społecznościowym.

Kostyra zapowiedział, że na początek - w nocy z czwartku na piątek (z 7 na 8 września) - Polsat pokaże mecz obrońców tytułu Kansas City Chiefs z Detroit Lions, ale... nastąpił falstart.

"Niestety jest problem z przekazem meczu Chiefs vs Lions. Zbyt mało czasu od podpisania kontraktu i Amerykanie nie zdążyli ogarnąć tematu. My byliśmy 'pod parą'. Start opóźniony, ale nie odwołany. Do usłyszenia" - dodał komentator na TT.

Z aktualnej ramówki kanałów sportowych Polsatu, do której dotarł portal satkurier.pl, wynika, że pierwsze transmisje z NFL planowane są w niedzielę (10 września).

Mecz Pittsburgh Steelers - San Francisco 49ers prawdopodobnie będzie można śledzić na Polsacie Sport Premium PPV 6 (o godz. 19:00). Z kolei Polsat Sport Fight zapowiada relację ze spotkania New England Patriots - Philadelphia Eagles (niedziela, godz. 22:25).

Polsat Sport w przeszłości posiadał prawa do NFL - w latach 2008-12 i 2013-15. TVP Sport w latach 2021-23 transmitował finał ligi - Super Bowl.

Zobacz:
Nowe informacje ws. śmierci Leo Kraffta. Prokuratura wydała komunikat
Amerykanie ich pokochali - rozpoznaj sportowców z USA!

ZOBACZ WIDEO: "Ludzie Królowej". Nie było nudy. Zobacz o czym mówiły nam polskie gwiazdy
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×