WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Były zawodnik NFL Will Smith zastrzelony

Były zawodnik drużyny NFL New Orleans Saints został zastrzelony. Smith został śmiertelnie postrzelony przez kierowcę, z którym miał kolizję drogową.
Karol Borawski
Karol Borawski
AFP / Chris Graythen

Do zdarzenia doszło w sobotę na przedmieściach Nowego Orleanu, na Magazine Street. W tył auta 34-letniego Smitha uderzył kierowca Hummera. Między mężczyznami wywiązała się sprzeczka. Padły strzały. Były zawodnik NFL zginął na miejscu. Jego żona Rachel została dwukrotnie postrzelona w nogę, została przetransportowana do miejscowego szpitala.

Według miejscowych władz do zabójstwa doszło w relatywnie spokojnej okolicy. W ostatnim tygodniu w Nowym Orleanie doszło do ponad pięciuset naruszeń prawa, głównie kradzieży. Zaledwie niewielka część miała miejsce w dystrykcie Lower Garden, gdzie zastrzelono Smitha. Napastnikiem okazał się Cardell Hayes, któremu postawiono zarzut morderstwa drugiego stopnia.

W 2010 roku Smith wywalczył z New Orleans Saints Super Bowl. Były zawodnik prowadził fundację "Where There'a A Will, There'a A Way", która pomagała młodym sportowcom z Utica. Na swojej stronie internetowej futbolista pisał, że jego marzeniem jest kariera agenta FBI.

- To bezsensowna i tragiczna strata. Nasze myśli i modlitwy są teraz z Willem Smithem, jego żoną Racquel, ich dziećmi Wiliamem, Wynterem i Lisą - powiedział wiceprezes klubu Greg Bensel.

Rodzina zabitego sportowca opublikowała wiadomość na jego stronie na Facebooku. "Dziękujemy za wsparcie i modlitwy. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny, która jest w żałobie po stracie ukochanego męża, ojca i przyjaciela" - napisano.

Zobacz wideo: "Niepełnosprawni fanatycy" - reportaż

Źródło: TVP S.A.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
CNN

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.