Połowiczne emocje w SuperFinale. Panthers Wrocław obronili tytuł

Panthers Wrocław efektownym zwycięstwem zakończyli 12. sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Ekipa z Dolnego Śląska w SuperFinale pokonała Seahawks Gdynia 55:21.

Miłosz Marek

Pierwsza połowa spotkania w Łodzi nie zwiastowała pogromu. Wrocławianie byli zdecydowanymi faworytami, ale gdynianie grali konsekwentnie w ataku i dwukrotnie wymusili straty rywali. Po doskonałej akcji Arkadiusza Cieśloka, dzięki defensywnemu przyłożeniu, Jastrzębie prowadziły 14:7.

Panthers zdołali wyrównać 30 sekund przed przerwą, a po zmianie stron rozpoczęli swój koncert.

Bohaterem spotkania został Timothy Morovick. Rozgrywający Panter zdobył aż cztery przyłożenia po biegach. Jednak to nie on a Deante Battle zanotował najefektowniejszej akcji meczu. Po 70-jardowej, akcji powrotnej zdobył przyłożenie, które podłamało Seahawks.

W ostatniej kwarcie, kiedy próbowali rzucić się w dramatyczny pościg za rywalem, rzucali futbolówkę w ręce rywali. Doświadczeni przeciwnicy wykorzystali to bez problemów.

Wrocławianie sięgnęli po mistrzostwo Polski po raz drugi z rzędu. Tym razem zanotowali perfekcyjny sezon - nie przegrali żadnego meczu!

Panthers Wrocław - Seahawks Gdynia 55:21 (7:7, 7:7, 20:7, 21:0)