Sebastian Janikowski nie kończy kariery. We wtorek odwiedza nowy klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Rob Foldy / Na zdjęciu: Sebastian Janikowski
Getty Images / Rob Foldy / Na zdjęciu: Sebastian Janikowski
zdjęcie autora artykułu

Sebastian Janikowski we wtorek ma odwiedzić Seattle Seahawks, klub futbolu amerykańskiego. Media donoszą, że może to oznaczać, że Polak trafi właśnie do tego zespołu.

W tym artykule dowiesz się o:

Sebastian Janikowski przez 18 lat występował w zespole Oakland Raiders, ale cały sezon 2017 stracił z powodu kontuzji. Na kolejny zabrakło już dla niego miejsca w tej drużynie. 40-latek nie chce jednak kończyć kariery, a zapewniał o tym już pod koniec tamtego roku.

- Nie opuszczę NFL dopóki mnie nie wyrzucą. Moim celem jest dalsza gra w Oakland Raiders, ale decyzja nie należy do mnie - mówił.

ESPN poinformowało, że we wtorek Janikowski ma wylądować w Seattle i rozmawiać z miejscowym zespołem Seahawks. Jeśli negocjacje pójdą zgodnie z planem, to kopacz znów wyląduje w NFL.

Janikowski jest rekordzistą ligi pod względem celnych trafień z ponad 50 jardów. W całej swojej karierze dokonał tej sztuki 53 razy. Warto dodać, że wiek na pozycji kickera (kopacza) nie jest problemem, ponieważ w lidze są starsi zawodnicy, którzy wciąż zachwycają formą.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny strzał Pulisicia po asyście Piszczka. Borussia rozbiła VfB Stuttgart [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: