Ślub na torze F1?! Wystarczy 410 euro

Zarządcy toru Imola mają świadomość, iż jest on wyjątkowy dla wielu kibiców F1. Dlatego postanowiono stworzyć sympatykom wyścigów możliwość wzięcia ślubu na terenie obiektu. Wystarczy mieć w zanadrzu kilkaset euro.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
tor Imola Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: tor Imola
Tor Imola zajmuje szczególne miejsce w sercach sympatyków Formuły 1. To na nim przez wiele lat organizowano zawody królowej motorsportu, a w roku 2020 arena powróciła do kalendarza mistrzostw. Obiekt usytuowany jest w niezwykle bajecznym rejonie Emilia Romagna, a niedaleko swoją siedzibę ma Ferrari. Z tego też powodu w oficjalnej nazwie Imoli znajdują się nazwiska Enzo i Dino Ferrarich.

Włosi mają świadomość, że Imola stanowi atrakcję turystyczną regionu i postanowili z tego skorzystać. Jak poinformowało Sky, już wkrótce w sali im. Ayrtona Senny będzie można organizować śluby. Zarządcy toru liczą, iż sympatycy sportów motorowych będą zainteresowani powiedzeniem sobie "tak" w kultowym miejscu.

Śluby na Imoli mają odbywać się od października do marca, czyli poza sezonem wyścigowym, kiedy to ze względu na niskie temperatury na torze niewiele się dzieje. Uroczystości ślubne przewidziano na wtorki i środy. Znany jest już cennik dla przyszłych nowożeńców.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

Zgodnie z decyzją właścicieli toru Imola, opłata za możliwość wzięcia ślubu będzie identyczna jak w przypadku skorzystania z tradycyjnego urzędu stanu cywilnego. Wyniesie ona 410 euro dla lokalnych mieszkańców, a także 820 euro dla przybyszy spoza regionu.

Pewne wątpliwości budzi fakt, że uroczystości ślubne przewidziano akurat w sali im. Ayrtona Senny. Brazylijczyk, trzykrotny mistrz świata F1, zginął właśnie na torze Imola w maju 1994 roku. Z tego też powodu Imola jest miejscem, gdzie wybitnemu kierowcy oddaje się szczególny hołd. W pobliżu obiektu znajduje się m.in. pomnik Senny.

W tym roku Imola będzie gospodarzem Formuły 1 w dniach 19-21 maja. To właśnie wtedy kierowcy będą walczyć o triumf w GP Emilia Romagna. Przed rokiem imprezę wygrał Max Verstappen.

Czytaj także:
- Sensacyjny powrót do F1? Ten ruch może wywołać domino transferowe
- Sędziowie zmienią wyniki wyścigu F1? Ferrari walczy o swoje

Czy podoba ci się oferta przygotowana przez Włochów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×