Gwiazdor F1 na pomoc ofiarom powodzi. Zebrano pokaźną sumę

Charles Leclerc nie pozostał obojętny na powódź, która dotknęła region Emilia Romagna we Włoszech. Kierowca Ferrari, które ma swoją siedzibę w tej części kraju, przekazał na licytację kask z GP Monako. Został on sprzedany za pokaźną kwotę.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Charles Leclerc Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Charles Leclerc
W połowie maja ulewne deszcze doprowadziły do powodzi w centralnej części Włoch. Pod wodą znalazły się najważniejsze miasta regionu Emilia Romagna - m.in. Faenza, Cesena i Imola. Z tego powodu odwołano wyścig Formuły 1, tak aby służby ratunkowe mogły zająć się niesieniem pomocy poszkodowanym. Na dodatek woda częściowo zalała sam tor Imola, na którym mieli rywalizować kierowcy F1.

Na tragedię, która dotknęła Włochy, obojętny nie pozostał Charles Leclerc. Kierowca Ferrari przeznaczył na licytację kask, w którym wystartował w niedawnym GP Monako. Został on sprzedany za 306 tys. euro - poinformował dom aukcyjny RM Sotheby's. Cała kwota trafi na rzecz poszkodowanych w powodzi w regionie Emilia Romagna.

Jak podkreślili pracownicy RM Sotheby's, jest to najdrożej sprzedany kask kierowcy F1 w historii. Wcześniej rekordową kwotę osiągnięto za ekwipunek wyścigowy Ayrtona Senny z sezonu 1990. Kask Brazylijczyka, do którego dołączono system umożliwiający komunikację z zespołem, został sprzedany w roku 2019 za 162 tys. euro.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kobiety też strzelają piękne bramki. Ale przymierzyła!

Leclerc przeznaczył na cele charytatywne również pozostałe elementy wyścigowej garderoby. Kombinezon 25-latka został sprzedany za 61,2 tys. euro, buty - 20,4 tys. euro, rękawice - 42 tys. euro. Łącznie za sprawą Monakijczyka na rzecz poszkodowanych w powodzi w Emilia Romagna zebrano 429,6 tys. euro.

Powodzie w centralnej części Włoch kosztowały życie 15 osób. Z brzegów wystąpiło ponad 20 rzek, zatapiając liczne miasta oraz wsi. Z tego powodu tysiące osób straciło dach nad głową. W wielu miejscach doszło też do uszkodzenia infrastruktury - zerwania mostów, zniszczenia dróg.

Region Emilia Romagna jest niezwykle ważny dla motoryzacji i motorsportu we Włoszech. To tam swoje siedziby mają firma i zespół Ferrari (Modena, Maranello), zespół Alpha Tauri oraz producent motocykli Ducati (Bolonia).

Czytaj także:
- Ależ cios dla syna oligarchy z Rosji. Brytyjski sąd był bezlitosny
- Pierwsze takie porozumienie w F1. Kraje nie chcą się licytować

Czy doceniasz gest Charlesa Leclerca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×