Lando Norris utrzymał dominację McLarena na torze Imola podczas trzeciej sesji treningowej Formuły 1 przed GP Emilia Romagna. Brytyjczyk wyprzedził swojego zespołowego kolegę Oscara Piastriego, a na trzecim miejscu uplasował się mistrz świata z Red Bulla, Max Verstappen.
Wysokie temperatury toru w Imoli sprawiły, że zespoły nie spieszyły się z wyjazdem na tor. Na początku sesji prowadził Lewis Hamilton, po czym został wyprzedzony przez Oscara Piastriego i Max Verstappena. Swój moment miał też Isack Hadjar z Visa Cash App RB, który znalazł się na prowadzeniu, gdy przyczepność asfaltu wzrosła wraz z poprawą warunków torowych.
ZOBACZ WIDEO: Michał Korościel o swoim fenomenie. "Zawsze wołali moją mamę do szkoły"
W połowie sesji większość zespołów zakończyła jazdy na pośrednich oponach, a Verstappen prowadził z czasem 1:15.078. Następnie ekipy przeszły na symulacje kwalifikacyjne na miękkich oponach Pirelli (C6). Norris jako pierwszy poprawił czas Verstappena, osiągając 1:14.897, co było pierwszym rezultatem poniżej 1:15 w ten weekend.
Drugi przejazd Norrisa musiał zostać przerwany po zjechaniu z toru na zakręcie Tamburello. Piastri uzyskał czas 1:14.997, będąc o 0,1 s wolniejszym od zespołowego partnera. Verstappen, mimo prób, nie zdołał poprawić swojego czasu i zakończył sesję 0,181 s za Norrisem.
Debiutant Andrea Kimi Antonelli zajął czwarte miejsce, tracąc nieco ponad 0,5 s do McLarena, podczas gdy George Russell miał problemy z komfortem jazdy. Charles Leclerc z Ferrari był piąty, a Carlos Sainz z Williamsa szósty.