Lewis Hamilton nawiązał współpracę z premierem Wielkiej Brytanii, sir Keirem Starmerem, w celu omówienia reformy edukacji. Spotkanie odbyło się w ramach jego inicjatywy charytatywnej Mission 44, której celem jest stworzenie bardziej inkluzywnej przyszłości dla młodych ludzi, zwłaszcza w zakresie przedmiotów ścisłych (STEM - skrót od skrót od Science, Technology, Engineering, and Mathematics, czyli Nauka, Technologia, Inżynieria i Matematyka).
Kierowca Ferrari spotkał się z premierem oraz sekretarz stanu ds. edukacji Bridget Phillipson na Downing Street 10, aby omówić, jak wizja Mission 44 może zostać wdrożona w politykę rządową. Premier potwierdził, że rząd Wielkiej Brytanii opracuje ramy mające na celu zwiększenie zaangażowania uczniów.
ZOBACZ WIDEO: Kiełbasa z grilla u Zmarzlika. Historia wielkiej znajomości z mistrzem świata
Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 podkreślił, że jego własne doświadczenia szkolne były trudne i często czuł się niedoceniany. - W szkole miałem trudności i nigdy nie czułem, że mój głos jest słyszany, dlatego wiem, jak ważne jest, aby każdy uczeń czuł się częścią szkoły - przekazał Brytyjczyk w komunikacie prasowym.
40-latek wyraził też wdzięczność za to, że rząd zobowiązał się do współpracy z jego organizacją w celu wprowadzenia zmian mających na celu uczynienie systemu edukacji bardziej inkluzywnym. - To czas, aby zamienić słowa w czyny. Dlatego stworzyłem Mission 44, ponieważ, podobnie jak wielu innych, pochodzę z normalnej rodziny robotniczej, przeszedłem przez normalną edukację szkolną, która mnie zawiodła. Zostałem wydalony i odrzucony - dodał
Brytyjski rząd obecnie planuje skupić się m.in. na darmowych klubach śniadaniowych, lepszym dostępie do wsparcia psychologicznego dla uczniów, zwiększeniu liczby nauczycieli w szkołach i
zwiększeniu budżetów szkolnych.
Po spotkaniu premier podziękował Hamiltonowi za jego inicjatywę, podkreślając, że projekt legendy F1 ma na celu realną zmianę w życiu młodych ludzi w całym kraju.
Hamilton uruchomił Mission 44 z własnym wkładem finansowym w wysokości 20 mln dolarów przed kilkoma laty. Celem inicjatywy jest wspieranie organizacji i programów, które zmniejszają różnice w systemach zatrudnienia i edukacji poprzez partnerstwa, współpracę i dotacje.
Hamilton, jedyny czarnoskóry kierowca w historii Formuły 1, jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem, z rekordowymi siedmioma mistrzostwami i 105 zwycięstwami w zawodach Grand Prix.