Jenson Button: Czuję się zagubiony

W Grand Prix Kanady, Jenson Button zajął 16. lokatę, a Lewis Hamilton wygrał wyścig. Brytyjczyk przyznaje, że nie wiem co ma poprawić i czuje się zagubiony.

W Australii Jenson Button wygrał wyścig i następnie prezentował wysoką formę. Jednak jego osiągi spadły z każdymi zawodami, a w Kandzie, gdzie Lewis Hamilton wygrał Grand Prix, były kierowca Brawn GP zajął 16. pozycję. - Opuszczam Montreal zagubiony - przyznał.

Obecnie Button zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji i ma o połowę mniej punktów od Hamiltona. Najwyższa pozycja startowa wywalczona przez kierowcę McLarena w maju i czerwcu to 10. lokata. - Nie wiem dlaczego tak jest - dodał.

Również oszczędzanie opon nie wychodzi dobrze byłemu mistrzowi świata. Jego partner ma agresywniejszy styl jazdy, a i tak zajmuje wyższe pozycje. - Nie mam pojęcia - odpowiedział Button na pytanie dziennikarzy, co musi poprawić z inżynierami przed wyścigiem w Walencji.

- Jadę około 1,5 sekundy wolniej od najlepszych, w tym od mojego partnera. Nie wiem co zrobić, żeby samochód jechał szybciej. To nie jest wina opon, po prostu jadę z bolidem na limicie. Jestem zagubiony - zakończył Button.