Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pirelli podało opony na początek sezonu. Ważna informacja dla Kubicy

Pirelli ogłosiło oficjalnie alokację opon na pierwsze cztery wyścigi w sezonie 2019. Od nowego roku używane będzie tylko uproszczone oznaczenie twardości ogumienia. To ważna informacja dla Roberta Kubicy, który powraca do F1 po 8 latach przerwy.
Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Materiały prasowe / Pirelli Medi / Na zdjęciu: przygotowywanie opon do weekendu Grand Prix

Pirelli ograniczyło nazewnictwo opon do trzech typów: twardych, pośrednich i miękkich. Te trzy podstawowe nazwy będą używane co wyścig, jednak producent ma swoje wewnętrzne oznaczenia od C1 do C5. To informuje, która dokładnie mieszanka zostanie użyta podczas weekendu wyścigowego.

C1 to opcja najtwardsza, a C5 najmiększa. Zakres obejmuje tylko pięć mieszanek, a nie siedem, jak w sezonie 2018. Stary typ opony twardej był jednak do tej pory bardzo mało używany, a ogumienie typu superhard na tył nie zostało w ogóle dopuszczone do wyścigów.

W pierwszych czterech wyścigach rywalizacji w 2019 roku kierowcy będą mogli korzystać z opon C2, C3 i C4. Chodzi o rundy w Australii, Chinach i Azerbejdżanie. W Bahrajnie zostaną użyte mieszanki C1, C2, C3, a więc zestaw twardszy.

Pirelli zmuszone było do ogłoszenia mieszanek już teraz, ponieważ zespoły zobowiązane są do wyboru opon na rundy pozaeuropejskie z 14-tygodniowym, a na wyścigi w Europie z 8-tygodniowym wyprzedzeniem. Kolejne nominacje producenta poznamy więc w lutym, a będą one dotyczyły Grand Prix Kanady.

Robert Kubica już miał okazję testować nowe opony Pirelli. Wkrótce dowiemy się, jakiego wyboru na pierwsze rundy dokonał Williams. Miejmy nadzieje, że doświadczenie z testów pomoże Polakowi w podjęciu dobrej decyzji.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 98. Włodzimierz Zientarski: Powrót Kubicy to w pewnym sensie medyczny cud

Czy popierasz zmiany dotyczące opon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport.com

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×