F1. Mercedes przekazał 10 tys. aparatów CPAP do szpitali. Maską zainteresowali się producenci z całego świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: pacjentka korzystająca z aparatu CPAP
Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: pacjentka korzystająca z aparatu CPAP
zdjęcie autora artykułu

Mercedes opracował aparat tlenowy CPAP, by pomóc chorym na koronawirusa. Szpitale w Wielkiej Brytanii otrzymały 10 tys. urządzeń tego typu. Niemcy udostępnili też specyfikację projektową aparatu do ponad 100 krajów.

W tym artykule dowiesz się o:

Już na samym początku pandemii koronawirusa brytyjskie zespoły Formuły 1 założyły Project Pitlane i zaczęły wspólnie działać, aby pomóc Wielkiej Brytanii w walce z COVID-19. Mercedes, we współpracy z producentami sprzętu medycznego, opracował prototypowy aparat tlenowy CPAP, który pomaga oddychać zarażonym koronawirusem.

Ponieważ testy urządzenia wypadły korzystnie i otrzymało ono wszelkie wymagane atesty, rząd Wielkiej Brytanii zamówił 10 tys. aparatów na potrzeby szpitali NHS. Trafiły one już do brytyjskich placówek i pomagają chorym na COVID-19.

Na tym jednak nie koniec, bo Mercedes od początku twierdził, że nie chce zarabiać na pandemii. Firma zapowiedziała, że jeśli tylko otrzyma sygnały od innych producentów sprzętu medycznego, to chętnie podzieli się specyfikacją projektową i zrobi to za darmo.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"

Jak poinformował w piątek Mercedes, do tej pory do firmy wpłynęło ponad 3100 wniosków o udostępnienie rysunków projektowych nowego aparatu CPAP. Pochodzą one z 105 państw.

- To olbrzymia radość, że urządzenie zostało tak szybko zaprojektowane, a następnie wyprodukowane w tysiącach sztuk. Już teraz nasze aparaty pomagają pacjentom na Wyspach. Pierwsza dostawa urządzeń do lokalnego szpitala w Northampton wywołała poczucie dumy w naszym zespole - przekazał Andy Cowell, który w Mercedesie zajmuje się silnikami dla maszyn F1.

To właśnie fabryka w Brixworth, gdzie na co dzień powstają jednostki napędowe do samochodów F1, posłużyła za miejsce masowej produkcji aparatów tlenowych CPAP. Mercedes wprowadził zmiany w linii montażowej, dzięki czemu był w stanie wytwarzać nawet 100 urządzeń dziennie.

Czytaj także: Robert Kubica może mówić o szczęściu Robert Kubica do dziś nie podziękował Nickowi Heidfeldowi

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
hpstone
8.05.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gratulujemy Niemcom! My udostępnimy całemu światu naszych świętych, naszych naukowców z KUL-u - oni przegonią tego diabła wirusa ale dopiero wtedy, gdy uporają się z nim w Polsce. Świat poczeka Czytaj całość