"07 zgłoś się" na początek sezonu Futsal Ekstraklasy

Doczekaliśmy się początku sezonu w Futsal Ekstraklasie. W pierwszym meczu beniaminek AZS UŚ Katowice podejmował wicemistrza Polski Rekord. Bielszczanie nie dali szans gospodarzom, zwyciężając 7:0.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
To nie był udany powrót po roku do Futsal Ekstraklasy piłkarzy AZS-u UŚ Katowice. Beniaminek na początek sezonu Futsal Ekstraklasy miał niezwykle trudne zadanie, bo podejmował podrażniony utratą mistrzostwa Polski Rekord.

Rusza kolejny sezon Futsal Ekstraklasy! Transmisje tylko w WP Pilot!

W spotkaniu padło siedem bramek. Bielszczanie nie dali Akademikom żadnych szans. Strzelanie w meczu rozpoczął w 6. minucie Jani Korpela. Fin wrócił do Futsal Ekstraklasy i od razu zameldował się w niej.

Do przerwy Rekord prowadził czterema golami i pewne było, że na inaugurację sensacji nie będzie. Po zmianie stron ponownie strzelanie rozpoczął Korpela, dwa kolejne gole zdobyli jego koledzy i potyczka zakończyła się zwycięstwem bielszczan 7:0.

W sobotę zostaną rozegrane trzy spotkania, w niedzielę dwa. Mecz Piasta Gliwice odbędzie się pod koniec września. W kolejce pauzuje AZS UW Darkomp Wilanów.

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Rekord Bielsko-Biała 0:7 (0:4)