Trener Piasta Gliwice nie pozostawił suchej nitki na sędziach

Gorąco było po hicie rundy Fogo Futsal Ekstraklasy. W Bielsku-Białej Rekord 6:2 pokonał mistrza Polski Piast Gliwice. Po meczu uwag do pracy arbitrów nie krył trener gości Orlando Duarte.

Michał Piegza
Orlando Duarte Materiały prasowe / Na zdjęciu: Orlando Duarte
Układ terminarza Fogo Futsal Ekstraklasy sprawił, że dopiero w ostatnim meczu rundy mistrz Polski Piast Gliwice zagrał na wyjeździe z liderem Rekordem Bielsko-Biała, podrażnionym utratą przed sześcioma miesiącami mistrzowskiej korony.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

W meczu do przerwy gospodarze prowadzili 3:0, Piast zawodził. - Zepsuliśmy pierwszą połowę, zawaliliśmy przy bramkach - przyznał w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa trener gliwiczan Orlando Duarte.

W 2. połowie mistrzowie Polski przez moment złapali kontakt bramkowy, później jednak Rekord strzelił trzy gole i wygrał 6:2. W tabeli lider nad 3. mistrzem Polski ma siedem punktów przewagi.

Złości po potyczce nie krył Orlando Duarte. Trener nie ukrywał swojej wściekłości oceniając pracę sędziów. - Ważne mecze będą w kwietniu i maju. W przerwie zostawiłem swoje karty kredytowe w szatni. Obawiałem się o nie. Mogłem je stracić - zagadkowo powiedział trener. - Jest mi wstyd, że byłem częścią tego meczu. Jest mi wstyd za to w jakim stylu ten mecz był prowadzony - dodał. - Mówiłbym o sędziach, gdybyśmy ich mieli - stwierdził ostro.

Duarte uważał, że jego drużyna była wielokrotnie krzywdzona przez arbitrów. - Jeden z zawodników Rekordu notorycznie faulował. Sędzia w przerwie powiedział mi, że jak jeszcze raz sfauluje naszego zawodnika, to dostanie drugą żółtą kartkę. W 2. połowie ten zawodnik wciąż faulował. Bez reakcji - denerwował się Portugalczyk. - Byliśmy karani podwójnie. Sędziowie podyktowali przedłużony rzut karny i wykluczyli naszego zawodnika. W takiej sytuacji należy raz karać. Nie wiem skąd taka różnica - wymieniał błędy arbitrów.

Opiekun gliwickiej drużyny, pomimo niepowodzenia w Bielsku-Białej w sezonie zasadniczym, jest pewny, że po play-off to jego zespół sięgnie ponownie po tytuł. - W kwietniu i maju znowu tutaj będziemy, żeby wygrać mistrzostwo. Pamiętajcie o tym! - zakończył.

Piłkarze Fogo Futsal Ekstraklasy do gry wrócą już w weekend 7-8 stycznia. Mecze tych rozgrywek na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.