Zmiana lidera Fogo Futsal Ekstraklasy. Clearexowi zabrakło sekundy

Zgodnie z oczekiwaniami w Fogo Futsal Ekstraklasie doszło do zmiany lidera. W 18. kolejce pauzował Rekord Bielsko-Biała, co wykorzystał Constract Lubawa. Najwięcej emocji było w Chorzowie.

Michał Piegza
Constract Lubawa Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: Constract Lubawa
Rozgrywki Fogo Futsal Ekstraklasy nabierają tempa. Już w środę rozpoczęła się 18. kolejka, która dokończona zostanie w czwartek i za tydzień. W międzyczasie w weekend piłkarze będą rywalizowali w 19. serii.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w WP Pilot!

W trwającej kolejce pauzował lider Rekord. Okazję na awans na 1. miejsce wykorzystał Constract. Lubawianie bez większych problemów 7:1 ograli we własnej hali, walczący o prawo gry w play-off, FC Reiter Toruń.

W potyczce innych drużyn rywalizujących o czołową ósemkę górą Red Dragons. Pniewianie 3:1 pokonali u siebie beniaminka BSF ABJ Bochnia i uciekli przeciwnikowi w tabeli. Ligowy nowicjusz ostatnio wypadł poza pierwszą ósemkę i wiele wskazuje na to, że o powrót do niej łatwo nie będzie.

Z niedosytem dla obu stron zakończył się mecz w Chorzowie. Clearex nie potrafi gracz z Jagiellonią. Tym razem także drużyna Białegostoku otworzyła wynik, ale to gospodarze do przerwy prowadzili 3:2. Po zmianie stron gole długo nie padały. W końcu goście wyrównali w 37. minucie. Miejscowi mogli wyjść na prowadzenie chwilę później, ale rzut karny zmarnował Piotr Ćwielong.

W ostatnich dwóch minutach przyjezdni wycofali bramkarza. Chwilę przed końcową syreną do pustej bramki trafił Clearex, ale sekundę przed tym zanim piłka znalazła się w siatce upłynął czas gry i gol nie mógł zostać uznany.

Mały nokaut wśród drużyn zagrożonych degradacją. Futsaliści Red Devils ulegli w Chojnicach AZS-owi UW Darkomp Wilanów aż 0:4. Akademicy w tabeli awansowali na 11. miejsce, od strefy spadkowej uciekli na trzy punkty. W niej pozostali gracze Czerwonych Diabłów.

Wyniki środowych meczów 18. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy:

Red Devils Chojnice - AZS UW Darkomp Wilanów 0:4 (0:3)
Pikiewicz 9', Lifanow 11', Opatowski 13;, Rabiej 31'

Clearex Chorzów - Jagiellonia Białystok 3:3 (3:2)
Brocki 9', Seget 12', Barański 20' - Barański (sam.) 8', Neme 16', Lisowski 37'

Red Dragons Pniewy - BSF ABJ Bochnia 3:1 (1:0)
Błaszczyk 11', Romero 22', Storożuk 37' - Tijerino 23'

Constract Lubawa - FC Reiter Toruń 7:1 (3:0)
Raszkowski 9', 15', Sendlewski 17', 39', Spychalski (sam.) 25', Kaniewski 26', Madziąg 34' - Elsner 38'

Pauza: Rekord Bielsko-Biała.

Następne mecze 18. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy w czwartek i kolejną środę. W weekend rozgrywana będzie 19. seria. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.