Legia Warszawa postawiła się liderowi! Kanonada Jagiellonii Białystok

Blisko sensacji w Fogo Futsal Ekstraklasie! Plasująca się w strefie spadkowej Legia Warszawa była krok od urwania punktów liderowi. Wysoko wygrała Jagiellonia Białystok.

Michał Piegza
Jagiellonia Białystok Materiały prasowe / Damian Przestrzelski / Jagiellonia Białystok
Po przerwie na sukcesem zakończony mecz reprezentacji Polski z Azerbejdżanem do gry wrócili zawodnicy Fogo Futsal Ekstraklasy. Rozpoczęła się 23. kolejka.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Kolejnej porażki doznał zamykający tabelę Clearex. Chorzowianie nie mieli żadnych szans w wyjazdowej potyczce w Lesznie z GI Malepszy Arth Soft. Gospodarze wygrali 6:2 i są coraz bliżej od zapewnienia sobie prawa gry w play-off z 4. miejsca.

Zaskakująco wysoko z Jagiellonią we własnej hali przegrał beniaminek z Katowic. Akademicy pokazywali, że jak równy z równy potrafią grać z każdym. W związku z tym klęska z drużyną z Podlasia 1:8 jest dużą niespodzianką. Po emocjach było już do przerwy, goście prowadzili pięcioma bramkami.

Blisko sprawienia sensacji była Legia Warszawa. Drużyna ze stolicy prowadziła w Bielsku-Białej z liderem Rekordem 2:0. W 33. minucie Mikołaj Zastawnik zdobył kontaktowego gola, w 37. wyrównał Paweł Budniak. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w ostatniej minucie zdobył dla miejscowych Matheus Ferreira.

Od play-off oddalił się Widzew. Łodzianie we własnej hali przegrali z FC Reiter 2:3. Torunianie w lidze umocnili się na 5. miejscu i wydaje się, że już tylko kataklizm mógłby pozbawić ich szansy walki o medale.

Ogromny krok w kierunku utrzymania uczynił AZS UW Darkomp Wilanów. Drużyna ze stolicy pokonała we własnej hali faworyzowany Red Dragons Pniewy 5:2 i nad strefą spadkową ma już siedem punktów przewagi.

23. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Clearex Chorzów 6:2 (2:0)
Gomes 9', Douglas 14', 40', Konopacki 26', Świtoń 26', Siecla 39' - Brocki 33', 37'

Rekord Bielsko-Biała - Legia Warszawa 3:2 (0:2)
Zastawnik 33', Budniak 37', Ferreira 40' - Pinto 1', Milewski 14'

AZS UW Darkomp Wilanów - Red Dragons Pniewy 5:2 (2:0)
Pikiewicz 3', 4', 39', Łutaj 24', Lisnyczenko 30' - Gładyszewski 21', Patryk Hoły 39'

AZS UŚ Katowice - Jagiellonia Białystok 1:8 (0:5)
Jonczyk 34' - Skiepko 3', Citko 16', Neme 16', 26', Tachack 17', Lisowski 20', Sandeckyj 23', 32'

Widzew Łódź - FC Reiter Toruń 2:3 (0:1)
Krawczyk 24', Spychalski 32' - Gallego 5', 28', Szczepaniak 32'

Pauza: Constract Lubawa.

Kolejne mecze rozegrane zostaną w niedzielę i poniedziałek. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.