Mistrz uratował się po rzutach karnych! Znamy pierwszego finalistę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Mruczek / Futsaliści Rekordu i Constractu
Materiały prasowe / Paweł Mruczek / Futsaliści Rekordu i Constractu
zdjęcie autora artykułu

W Fogo Futsal Ekstraklasie poznaliśmy pierwszego finalistę. W decydującym meczu zagra Rekord Bielsko-Biała. Dużo bardziej zacięta rywalizacja trwa w drugiej parze półfinałowej.

W sobotę poznaliśmy pierwszego finalistę play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. Niespodzianki nie było. Główny kandydat do tytułu, Rekord, poradził sobie z rywalem z Leszna.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W pierwszym meczu zwycięzca fazy zasadniczej pokonał GI Malepszy Arth Soft Leszno 4:0. W rewanżu Rekord nie dał większych szans rywalom wygrywając 6:1.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi

Więcej emocji było w drugim półfinale. Constract w środę wygrał w Gliwicach i w sobotę był blisko awansu do decydujących meczów.

Lubawianie wprawdzie jako pierwsi stracili gola, ale po 1. połowie prowadzili dwoma bramkami. Po zmianie stron Piast ruszył do ataku, szybko złapał kontakt, a w w 32. minucie padły trzy bramki i na parkiecie był remis. Więcej bramek w regulaminowym czasie nie padło.

Sędzia zarządził dogrywkę, gole padały dopiero w końcówce jej 2. części. Najpierw trafił Piast, ale Constract po chwili wyrównał. W rzutach karnych skuteczniejsi byli goście, którzy wygrali 4:2. Trzecie spotkanie odbędzie się w niedzielę.

Constract Lubawa - Piast Gliwice 5:5 (4:4, 3:1) k. 2:4 Gonzalez 5', Raszkowski 7', Kaniewski 11', Oliveira 32', 50' - Lazzaretti 1', 50', Teixeira 24', Pegacha 32', 32'

Stan rywalizacji: 1:1.

Rekord Bielsko-Biała - GI Malepszy Arth Soft Leszno 6:1 (3:0) Leszczak 4', 19', Marek 8', Rakić 30', Zastawnik 33', Budniak 39' - Kąkol 27'

Stan rywalizacji: 2:0.

Awans do finału: Rekord Bielsko-Biała.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP

Czytaj także: Zadecydowała końcówka. Czwarty półfinalista Fogo Futsal Ekstraklasy wyłoniony Czwarty sezon, czwarty medal? "Potrzebujemy już tylko pięciu zwycięstw"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty