Reprezentant Polski na dłużej w Hiszpanii. Piszą o nim w przepiękny sposób

Zapadła decyzja w sprawie przyszłości Michała Kałuży, reprezentanta Polski w futsalu. Bramkarz pozostanie na dłużej w Hiszpanii. Jego klub nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony ze współpracy.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Michał Kałuża YouTube / Pescados Rubén Burela FS / Michał Kałuża
Michał Kałuża do futsalowego klubu Burela FS trafił w sezonie 2019/2020. Teraz stało się jasne, że współpracę z hiszpańskim zespołem będzie kontynuować jeszcze przez co najmniej rok.

Kałuża, który ma na swoim koncie sporo występów w futsalowej reprezentacji Polski, w ostatnim sezonie świetnie spisywał się w barwach Bureli FC. Gdy stał w bramce, jego drużyna rzadko przegrywała - z parkietu schodziła pokonana tylko trzykrotnie.

W minionych rozgrywkach Polak wpuścił 68 bramek w 33 meczach, co daje średnio dwa gole na spotkanie. Ponadto 24-latek został autorem dwóch trafień.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przepiękny gol Polaka na Islandii. Bramkarz był bez szans

Na oficjalnej Burela FS podkreślono, że Kałuża charakteryzuje się wspaniałą osobowością. "Jego świetny refleks i dobra praca nogami były kluczowe w kontekście odniesienia dobrego wyniku przez nasz zespół" - zaznaczono.

"Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni, że przez kolejny rok będziemy mogli liczyć na Michała, który będzie podstawowym elementem w planach Davida Riala (trenera Bureli). Michał wywalczył sobie uprzywilejowaną pozycję, stając się bramkarzem wzorcowym. Jest uwielbiany przez naszą społeczność, co ma związek z jego podejściem do życia" - podkreślili przedstawiciele hiszpańskiego klubu.

Czytaj także:
Rosjanie kradną w Ukrainie na potęgę. Nie uwierzysz, co zrobili tym razem
Czy Real Madryt ściągnie gwiazdę do ataku? Florentino Perez pod dużą presją


Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×