Demolka w derbach. Mistrz na pięć. Kolejny lider Fogo Futsal Ekstraklasy

W niedzielę zakończona została 2. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. Faworyci nie zawiedli. Pewne zwycięstwa odniosły zespoły Constractu Lubawa i Piasta Gliwice. Szczęśliwie wygrała Legia Warszawa.

Michał Piegza
Piast Gliwice po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski Materiały prasowe / Bartosz Barański / Piast Gliwice po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski
Za nami 2. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. W niedzielę rozegrano cztery spotkania. Tym razem nie było niespodzianek.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

W Gliwicach rozegrano derby. 3. zespół w kraju Piast podejmował Clearex. Chorzowianie przebudowują drużynę, ale wszystko wciąż idzie bardzo topornie.

Gospodarze nie dali żadnych szans gościom i wygrali 5:0. Efektowne zwycięstwo dało im pozycję lidera. Z kolei chorzowianie spadli na ostatnie miejsce w lidze.

Wysoko wygrał mistrz. Constract Lubawa nie dał w Bochni szans BSF ABJ wygrywając 5:0. Dzięki efektownemu zwycięstwu Konstruktorzy w lidze wskoczyli na pozycję wicelidera.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł FC Reiter Toruń, który pokonał Dremana Opole Komprachcice. W meczu do końca wygrana gospodarzy była niepewna. Miejscowi prowadzili już 2:0 i 3:1, ale goście złapali kontakt bramkowy. Dopiero w 40. minucie torunianie wykorzystali fakt, że opolanie zaczęli ryzykować w tyłach i zdobywając dwa gole ostatecznie zwyciężyli 5:2.

Sporo problemów w potyczce z beniaminkiem Sośnica miała Legia. Warszawski zespół prowadził 2:0, ale gliwiczanie w 39. minucie wyrównali. Gospodarze chwilę później zdobyli zwycięską bramkę i mogli się cieszyć z drugiego w sezonie kompletu punktów.

Wyniki niedzielnych meczów 2. kolejki:

Piast Gliwice - Clearex Chorzów 6:0 (3:0)
Cadini 2', 24', Bortoletto 9', 35', Hartstein (sam.) 16', Varela 26'

FC Reiter Toruń - Dreman Opole Komprachcice 5:2 (3:1)
Spychalski 1', Kraśniewski 19', Felipe (sam.) 20', Wojciechowski 40', Zboralski 40' - Felipe 12', Parra 28'

BSF ABJ Bochnia - Constract Lubawa 0:5 (0:2)
Kaniewski 10', 14', Silva 22', Everton 23', Mrowiec 39'

Legia Warszawa - Sośnica Gliwice 3:2 (1:0)
Pikiewicz 7', Klaus 31', Storożuk 40' - Szczurek 34', Tkacz 39'

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.