Koronacja już w piątek? Rekord przed wielką szansą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / Rekord Bielsko-Biała
Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / Rekord Bielsko-Biała

Nie ma nudy w finałowej rywalizacji w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy. Po trzech meczach bliżej tytułu mistrzowskiego jest Rekord Bielsko-Biała. Czy Constract Lubawa zdoła wrócić do gry?

31 maja (piątek) o godz. 18:00 czeka nas trzeci mecz finałowy w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy. Jeżeli Rekord Bielsko-Biała wygra, to będzie pewny mistrzostwa Polski. W przypadku triumfu Constractu Lubawa konieczny będzie jeszcze jeden pojedynek, który przesądzi o wszystkim.

Generalnie więc w piątek na pewno zadzieje się sporo. Obie ekipy mają o co grać, więc z pewnością nikt nie będzie odstawiać nogi. Lubawianom pomóc może atut własnej hali. Wsparcie kibiców na pewno będzie niezwykle ważne.

Przypomnijmy, że zmagania tych dwóch ekip rozpoczęły się właśnie w Lubawie. Po dogrywce było 2:2, więc konieczne były rzuty karne, w których Rekord wygrał 4:2.

Następnie rywalizacja przeniosła się do Bielska-Białej, gdzie pierwsze starcie wygrał Constract 5:2. W drugim pojedynku po dwóch połowach było 1:1, w związku z czym konieczna była dogrywka. W niej trafienie na wagę triumfu Rekordu Bielsko-Biała uzyskał Tomasz Lutecki.

Aktualny stan rywalizacji o mistrzostwo Polski to zatem 2:1 dla Rekordu. Walka toczy się do trzech zwycięstw.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty